Ladislav Potměšil naposledy mluvil o očkování a vzpomínal na seriál. Popsal, co potká člověka jednou za život

Herec Ladislav Potměšil
Herec Ladislav Potměšil
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 7. 2021

Smutná zpráva o úmrtí Ladislava Potměšila, který byl pro několik po sobě jdoucích generací legendou, zasáhla celou republiku. Herec měl vážné zdravotní problémy, které se vlekly dlouhé roky, a ačkoliv se snažil bojovat, nakonec vážnému onemocnění podlehl. V posledním rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvil o tom, co ho trápí a také zmínil epidemii koronaviru. "Jsem docela vážně nemocný, po několika operacích. S ohledem na svůj zdravotní stav mám samozřejmě obavy. Aktuálně jsem absolvoval jiná očkování, která se zatím nějak neslučují s tím na covid," řekl na konci února.

Herecký velikán a výjimečná osobnost. Tak se bude vzpomínat na legendárního herce Ladislava Potměšila, který dokázal ztvárnit nespočet rolí napříč nejrůznějšími žánry. Nezapomenutelný zůstane především jako major Maisner v komediální filmové sérii Byl jednou jeden polda nebo jako podnikatel v nákladní silniční dopravě a štamgast Václav Novák v seriálu Hospoda.

Právě na ten také zavzpomínal v posledním rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz. "Na natáčení vzpomínám opravdu s láskou. Pro mě to byla krásná práce - bezvadní lidé a skvělý pan režisér. Co víc si člověk může přát. Něco takového ho potká jednou za život. Jako herec mám s každou rolí něco společného. Čerpám ze svých vzpomínek a z toho, co jsem zažil. Bylo to pro mě moc příjemné natáčení," řekl ještě na konci února, kdy se však nejen podle hlasu, ale i svých slov necítil moc dobře. Stále se ale zajímal o epidemickou situaci a vakcinaci proti koronaviru.

"Dění u nás sleduji v televizi, dívám se na zprávy. Ale jsem docela vážně nemocný, po několika operacích. S ohledem na svůj zdravotní stav mám samozřejmě obavy. Aktuálně jsem absolvoval jiná očkování, která se zatím nějak neslučují s tím na covid," dodal tehdy pro ŽivotvČesku.cz. herec, který zůstane ikonou. Ale zároveň člověkem, který dokázal v lidech vzbuzovat radost, dojetí a patřil mezi divácky oblíbené osobnosti i díky seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde dlouhá léta působil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.