Ladislav Potměšil zavzpomínal na seriál Hospoda. Prozradil důvod, proč bylo natáčení výjimečné

Ladislav Potměšil vzpomíná velmi rád na komediální seriál Hospoda
Ladislav Potměšil vzpomíná velmi rád na komediální seriál Hospoda
Foto: showpix.cz

Televizní zábava v devadesátých letech přinesla mnoho úspěšných pořadů a seriálů. Mezi nimi byl také oblíbený sitcom Hospoda, který těšil televizní diváky po dobu 52 epizod. Úspěch měl nejen díky skvělému humoru a nezapomenutelným hláškám, ale samozřejmě i hereckému obsazení. Herec Ladislav Potměšil (75) ztvárnil jednu z hlavních rolí a po čtvrtstoletí zavzpomínal na své účinkování v seriálu. "Co víc si člověk může přát, něco takového ho potká jednou za život," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Ladislav Potměšil patří mezi herecké ikony nejen díky televizním a filmovým rolím, ale také jako divadelní herec. Divákům se zapsal do paměti například jako přísný otec v české klasice Discopříběh, major Maisner ve filmové sérii Byl jednou jeden polda nebo jako Václav Novák v komediálním seriálu Hospoda.

Právě role podnikatele v nákladní silniční dopravě, který je pravidelným štamgastem a s kamarády se schází v podniku hospodského Jaroslava Duška v podání Petra Nárožného (82), byla jednou z jeho velmi oblíbených.

"Na natáčení vzpomínám opravdu s láskou. Pro mě to byla krásná práce - bezvadní lidé a skvělý pan režisér. Co víc si člověk může přát. Něco takového ho potká jednou za život," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Potměšil s tím, že s postavou Václava Nováka musí mít jako herec určitě něco společného.

"Jako herec mám s každou rolí něco společného. Čerpám ze svých vzpomínek a z toho, co jsem zažil. Bylo to pro mě moc příjemné natáčení," dodal legendární herec Ladislav Potměšil pro ŽivotvČesku.cz.


O seriálu Hospoda:

• Natáčení probíhalo v barrandovských ateliérech.
• Seriál se natáčel v letech 1996 až 1997.
• Vznikly celkem dvě série, které měly dohromady 52 epizod.
• Znělka seriálu Do naší hospůdky autorů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře se stala hitem.
• Komediální seriál Hospoda vysílala komerční stanice TV Nova.
• Každá epizoda trvala průměrně 25 minut.

Dodnes patří seriál Pobřežní hlídka mezi ty, které neztrácí oblibu televizních diváků. Pos...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.