Ladislav Štaidl je stále ve vážném stavu. Už tři týdny se jeho stav nelepší. Ať je brzo zdráv, vzkázal Josef Rychtář

Stav Ladislava Štaidla je i nadále vážný
Stav Ladislava Štaidla je i nadále vážný
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 1. 2021

Koronavirová epidemie zasáhla také uměleckou scénu a mnozí herci, zpěváci nebo moderátoři prodělali onemocnění covid-19 – někteří měli štěstí a překonali to, ale mezi těmi, kteří bojují s těžkým průběhem, je i legendární skladatel a hudebník Ladislav Štaidl (75), který kvůli koronaviru skončil na jednotce intenzivní péče a jeho stav je stále vážný.

Téměř tři týdny uplynuly ode dne, kdy Ladislav Štaidl skončil na jednotce intenzivní péče Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, protože měl vážné komplikace spojené s nákazou virem SARS-CoV-2. Úspěšný a známý hudebník, který dlouhá léta vedl Orchestr Ladislava Štaidla a doprovázel s ním legendu české hudební scény Mistra Karla Gotta (†80), bojoval o život.

Všichni doufali, že se zdravotní stav Ladislava Štaidla zlepší a byť pomalu, tak se bude uzdravovat. Jeho syn Artur (24) ho nechal už ve čtvrtek 7. ledna převézt do nemocnice a za dobu jeho hospitalizace se mnohé nezměnilo a zůstává i nadále na metabolické jednotce JIP pražské nemocnice ve vážném stavu, jak informoval deník Aha!.

Hudební skladatel a bývalý partner zpěvačky Ivety Bartošové (†48), který je podepsán pod hity jako Kávu si osladím, Málo mě zná, Žít jako kaskadér a nespočtu dalších, patří mezi ty, kteří mají těžký průběh covidu. Přesto, že se nezhoršuje, stále Ladislav Štaidl nemá vyhráno a nezbývá než věřit, že je v nejlepších rukách a brzo bude zase v pořádku.

"Přeji mu samozřejmě brzké uzdravení. Vždy se choval velmi slušně, a to i poté, co mu soud svěřil syna do péče. Tenkrát jsem se s ním spojil a vyšel mi vstříc a Artura Ivetka viděla vždy, když chtěla, za to jsem mu vděčný a přeji mu, aby mu bylo zdravotně lépe," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář, který se staral o Artura v době, kdy žil s Ivetou Bartošovou v pražské Uhříněvsi.

Epidemie koronaviru v Česku zpomaluje. Svědčí o tom řada ukazatelů, mezi nimi jsou počty n...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu