Legendární akční hrdina Jackie Chan strávil týden v kómatu. Promluvil o těžkém zranění hlavy. V 68 letech vypadá pořád bezvadně

Showpix
Herec Jackie Chan
Foto: Showpix
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 25. 5. 2022

Herec Jackie Chan (68) je v této době nepochybně nejpopulárnějším hercem ovládajícím bojová umění. V jeho filmech o akci není nouze, a to ani nyní, když mu takzvaně táhne na sedmdesátku. Je až s podivem, že je stále v tak dobré kondici. Pohyb sice svědčí každému, ale po zraněních, kterými si herec prošel, by se dalo spíš očekávat, že už bude sotva chodit. O tom nejvážnějším se rozpovídal pro britský deník Express.

Jackie Chan proslul díky dokonalému ovládání bojových umění. Jeho filmy jsou plné akčních a bojových scén, na které herec rozhodně nepotřebuje a ani nechce kaskadéry či dubléry. Sám si natočí všechno od drsných zápasů po daleké a nebezpečné skoky. Přestože už je zkušený a ví, co dělá, nehody se stávají. Často jsou velmi děsivé.

"Nejhorší zranění jsem si v roce 1986 přivodil v Jugoslávii. Zranil jsem si hlavu a strávil jsem týden v kómatu. Všichni si mysleli, že to nepřežiju. Tenkrát jsem si uvědomil, že je jedno, jestli dělám snadný či náročný kousek, stejně vždy a za každou cenu musím být opatrný," řekl Jackie Chan v rozhovoru pro britský deník Express.

Ani v 68 letech nehodlá Jackie Chan odejít do důchodu. Ba naopak, letos mu vyjdou dva filmy a na rok 2024 jich má naplánovaných rovnou pět. Ve svém věku totiž stále vypadá dobře a je v kondici, jakou by mu i mladší ročníky mohly závidět. Vzhledem ke všem zraněním, která si při natáčení přivodil, je však s podivem, že je stále tak fit.

"Nemůžu říct, že bych si zlomil každou kost v těle, to určitě ne. Ale od hlavy až k patě nenajdu žádnou část těla, kterou bych si nějak nezranil. Dvakrát jsem si zlomil nos, přišel jsem o zuby, měl jsem prasklá žebra, zlomený snad každý prst... Ale co se dá dělat. Dřív jsme neměli dost peněz na vizuální efekty a všechny triky jsem musel provádět sám," dodal herec, který se bolesti zjevně nebojí.

Ve věku 82 let zemřel herec Robert Wall. Slavný mistr bojových umění ve filmech zdatně sek...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu