Legendární akční hrdina Jackie Chan strávil týden v kómatu. Promluvil o těžkém zranění hlavy. V 68 letech vypadá pořád bezvadně

Herec Jackie Chan
Herec Jackie Chan
Foto: Showpix
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2022

Herec Jackie Chan (68) je v této době nepochybně nejpopulárnějším hercem ovládajícím bojová umění. V jeho filmech o akci není nouze, a to ani nyní, když mu takzvaně táhne na sedmdesátku. Je až s podivem, že je stále v tak dobré kondici. Pohyb sice svědčí každému, ale po zraněních, kterými si herec prošel, by se dalo spíš očekávat, že už bude sotva chodit. O tom nejvážnějším se rozpovídal pro britský deník Express.

Jackie Chan proslul díky dokonalému ovládání bojových umění. Jeho filmy jsou plné akčních a bojových scén, na které herec rozhodně nepotřebuje a ani nechce kaskadéry či dubléry. Sám si natočí všechno od drsných zápasů po daleké a nebezpečné skoky. Přestože už je zkušený a ví, co dělá, nehody se stávají. Často jsou velmi děsivé.

"Nejhorší zranění jsem si v roce 1986 přivodil v Jugoslávii. Zranil jsem si hlavu a strávil jsem týden v kómatu. Všichni si mysleli, že to nepřežiju. Tenkrát jsem si uvědomil, že je jedno, jestli dělám snadný či náročný kousek, stejně vždy a za každou cenu musím být opatrný," řekl Jackie Chan v rozhovoru pro britský deník Express.

Ani v 68 letech nehodlá Jackie Chan odejít do důchodu. Ba naopak, letos mu vyjdou dva filmy a na rok 2024 jich má naplánovaných rovnou pět. Ve svém věku totiž stále vypadá dobře a je v kondici, jakou by mu i mladší ročníky mohly závidět. Vzhledem ke všem zraněním, která si při natáčení přivodil, je však s podivem, že je stále tak fit.

"Nemůžu říct, že bych si zlomil každou kost v těle, to určitě ne. Ale od hlavy až k patě nenajdu žádnou část těla, kterou bych si nějak nezranil. Dvakrát jsem si zlomil nos, přišel jsem o zuby, měl jsem prasklá žebra, zlomený snad každý prst... Ale co se dá dělat. Dřív jsme neměli dost peněz na vizuální efekty a všechny triky jsem musel provádět sám," dodal herec, který se bolesti zjevně nebojí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.