Zemřel herec a mistr bojových umění Robert Wall. Vyrovnal se i legendám jako Bruce Lee a Chuck Norris

Profimedia
Zemřel herec Robert Wall (na snímku vpravo)
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 1. 2. 2022

Ve věku 82 let zemřel herec Robert Wall. Slavný mistr bojových umění ve filmech zdatně sekundoval i proslulým filmovým bijcům v čele se zesnulým Brucem Lee (†32). Smutnou zprávu o jeho skonu prostřednictvím médií oznámila rodina.

Bojové filmy se vždy těšily velké divácké oblibě, té největší se však těšily v dobách, kdy v nich hráli skuteční mistři bojového umění. Mezi takové patří například Chuck Norris (81) a byl jím i legendární herec Bruce Lee. S oběma herci by si jen málokdo dovolil bojovat, Robert Wall na to ovšem měl nejen odvahu, ale také zkušenosti.

Zprávu o úmrtí mistra bojového umění a herce oznámila jeho rodina, neuvedla ovšem příčinu smrti. "Bob byl skvělý otec a manžel. Rodina pro něj byla vším. Prožil úžasný život a v našich srdcích jsou nyní prázdné díry, které už nikdy nebudou zaplněny. Jeho duch a odkaz s námi bude navždy," napsala rodina v prohlášení, které poskytla americkému online magazínu TMZ.

Čeští diváci si mohou Roberta Walla nejlépe pamatovat z filmů Cesta draka (1972) a Drak přichází (1973). Ve druhém z nich měl s Brucem Lee legendární bojovou scénu, která se zapsala do historie kinematografie a kterou si pamatuje zřejmě každý milovník bojových filmů.

Herec Jackie Chan (68) je v této době nepochybně nejpopulárnějším hercem ovládajícím bojov...

Robert Wall ovládal umění zvané tangsudo, ve kterém dosáhl deváté úrovně a byl nositelem černého pásu. Stejné umění ovládá i herec Chuck Norris, s nímž si Wall zahrál například v seriálu Walker Texas Ranger.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu