Legendární Big Ben se srovnává s těžkým osudem. Ottfried Fischer skončil na invalidním vozíku

Herec Ottfried Fischer
Herec Ottfried Fischer
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2021

Herec Ottfried Fischer (67) se nejvíce proslavil v oblíbeném krimiseriálu Big Ben, který si získal fanoušky i v České republice. Poslední klapka padla v roce 2009 a hercův zdravotní stav se od té doby výrazně zhoršil, zaprvé doplácí na dlouholetou obezitu a zadruhé mu lékaři diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. V roce 2017 skončil na vozíčku a ačkoliv stát dokáže, příliš času na nohou nestráví. Opečovává ho jeho manželka Simone.

Ottfried Fischer se nejvíce proslavil v německých kriminálních seriálech, jeho vůbec největší rolí byla hlavní postava v seriálu Big Ben, jenž se natáčel v letech 1996 až 2009. V posledních epizodách už na herci bylo vidět stárnutí, ve skutečnosti ho dohnala zlá nemoc.

Herci byla diagnostikována Parkinsonova choroba, jeho zdravotní stav ale není nejlepší i vzhledem k obezitě, kterou dlouhá léta trpí a kterou je proslulý. "Dnes se cítím poměrně dobře, ještě nedávno mi bylo opravdu zle. Stačí mi to k tomu, abych byl šťastný," řekl Ottfried Fischer v rozhovoru pro německý magazín Rhein Neckar Zeitung.

Poprvé se na veřejnosti na vozíku Ottfried objevil v roce 2017, kdy přiznal, že bojuje s Parkinsonovou chorobou. "Nevzdávám se, neležím celé dny v posteli, naopak. Vozíček nepotřebuji neustále, snažím se i pracovat," řekl tehdy herec, který je dnes už v důchodu. Poslední film natočil před 2 lety.

Péči o Fischera zastává jeho manželka Simone, kterou si vzal v roce 2020. "Dlouho chtěla, abychom se vzali. Nakonec jsme se dohodli, že to uděláme, už ani nevíme, kdo k tomu koho přesvědčil, ale jsme spolu šťastní," vysvětlil Ottfried, který se ani přes nepříznivý osud nepřestává usmívat.

Obřad byl kvůli koronaviru jen malý, oslava byla odložena na dobu, kdy nebude sraz většího počtu lidí tak velkým ohrožením. "Určitě chceme sňatek oslavit s našimi blízkými, teď oba jen doufáme, že k tomu bude moci dojít dřív, než vůbec zapomeneme, co jsme to chtěli slavit," doplnil Ottfried Fischer, který našel ženu, jež s ním zůstane v dobrém i ve zlém.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.