Legendární Big Ben se srovnává s těžkým osudem. Ottfried Fischer skončil na invalidním vozíku

Herec Ottfried Fischer
Herec Ottfried Fischer
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 4. 2021

Herec Ottfried Fischer (67) se nejvíce proslavil v oblíbeném krimiseriálu Big Ben, který si získal fanoušky i v České republice. Poslední klapka padla v roce 2009 a hercův zdravotní stav se od té doby výrazně zhoršil, zaprvé doplácí na dlouholetou obezitu a zadruhé mu lékaři diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. V roce 2017 skončil na vozíčku a ačkoliv stát dokáže, příliš času na nohou nestráví. Opečovává ho jeho manželka Simone.

Ottfried Fischer se nejvíce proslavil v německých kriminálních seriálech, jeho vůbec největší rolí byla hlavní postava v seriálu Big Ben, jenž se natáčel v letech 1996 až 2009. V posledních epizodách už na herci bylo vidět stárnutí, ve skutečnosti ho dohnala zlá nemoc.

Herci byla diagnostikována Parkinsonova choroba, jeho zdravotní stav ale není nejlepší i vzhledem k obezitě, kterou dlouhá léta trpí a kterou je proslulý. "Dnes se cítím poměrně dobře, ještě nedávno mi bylo opravdu zle. Stačí mi to k tomu, abych byl šťastný," řekl Ottfried Fischer v rozhovoru pro německý magazín Rhein Neckar Zeitung.

Poprvé se na veřejnosti na vozíku Ottfried objevil v roce 2017, kdy přiznal, že bojuje s Parkinsonovou chorobou. "Nevzdávám se, neležím celé dny v posteli, naopak. Vozíček nepotřebuji neustále, snažím se i pracovat," řekl tehdy herec, který je dnes už v důchodu. Poslední film natočil před 2 lety.

Péči o Fischera zastává jeho manželka Simone, kterou si vzal v roce 2020. "Dlouho chtěla, abychom se vzali. Nakonec jsme se dohodli, že to uděláme, už ani nevíme, kdo k tomu koho přesvědčil, ale jsme spolu šťastní," vysvětlil Ottfried, který se ani přes nepříznivý osud nepřestává usmívat.

Herečka Katerina Jacobová (63) se proslavila jako Sabrina v německém krimiseriálu Big Ben....

Obřad byl kvůli koronaviru jen malý, oslava byla odložena na dobu, kdy nebude sraz většího počtu lidí tak velkým ohrožením. "Určitě chceme sňatek oslavit s našimi blízkými, teď oba jen doufáme, že k tomu bude moci dojít dřív, než vůbec zapomeneme, co jsme to chtěli slavit," doplnil Ottfried Fischer, který našel ženu, jež s ním zůstane v dobrém i ve zlém.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu