Sabrina ze seriálu Big Ben prošla smutnou proměnou. Mám rakovinu prsu, přiznala Katerina Jacobová a ukázala, jak statečně se s nemocí pere

Katerina Jacobová
Katerina Jacobová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 22. 7. 2022

Německý seriál Big Ben, který byl natáčen v letech 1996 až 2009, je mezi příznivci kriminálek dodnes velmi oblíbený. Jednou z jeho hlavních hvězd byla i Katerina Jacobová (64), která ztvárnila Benovu parťačku Sabrinu. Ta v posledních měsících prošla smutnou proměnou poté, co jí byla diagnostikována rakovina prsu. Pro německý deník Stadlpost popsala, jak s nemocí bojuje.

Katerina Jacobová během své kariéry ztvárnila mnoho rolí, čeští diváci si ji ale oblíbili jako Sabrinu v kriminálním seriálu Big Ben. Ten bývá v televizi pravidelně reprízován, což svědčí o tom, že zatím jen málokoho omrzel. Ve své roli je německá herečka poměrně mladou a akční policistkou, dnes si ale dává od herectví krátký oddech.

V únoru letošního roku Katerina Jacobová svým fanouškům oznámila, že si ve sprše nahmatala několik bulek v prsu a při návštěvě lékaře jí byla potvrzena zdrcující diagnóza rakoviny. Začala podstupovat chemoterapie, které jí nedávno skončily. O svých pocitech z boje s nemocí a vzpamatování se z náročné léčby neváhala promluvit.

"Jsem tři týdny bez chemoterapie a cítím se dobře. Vidím, jak rychle je lidské tělo schopné se reaktivovat. Znovu jím, každý den plavu půl hodiny v jezeře, abych znovu nabrala svalovou hmotu, hodně chodím na procházky a trávím čas na zahradě," řekla pozitivně smýšlející herečka německému deníku Stadlpost.

Na sociálních sítích se Katerina Jacobová o své pocity spojené s nemocí dělí s fanoušky pravidelně, a to především z toho důvodu, aby zdůraznila důležitost preventivních prohlídek. Herečka je optimistka, a proto věří, že již brzy bude znovu zcela v pořádku a bude si moci užívat života. O svém stavu pravidelně informuje a s rakovinou bojuje s úsměvem na tváři a obdivuhodným odhodláním.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.