Legendární český MMA trenér: Vémola si zápas prohrál sám. Kincl tak neměl důvod chybovat

Patrik Kincl
Patrik Kincl
Foto: Se svolením MMA organizace Oktagon
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2023

V sobotu večer se fanoušci bojových sportů dočkali odvety mezi Karlosem Vémolou (37) a Patrikem Kinclem (33). Profesionálové se shodují, že na významně atraktivní souboj nedošlo. Mladší bijec od prvního kola plnil taktický plán, »český Terminátor« ničím nepřekvapil, na což v celkovém měřítku doplatil. Pro ŽivotvČesku.cz pětikolovou bitvu, ve které na body uspěl Kincl a obhájil titul ve střední váze, zhodnotil respektovaný a populární trenér MMA David Vyvážil.

Pět kol na pletivu a postupné masakrování obličeje Karlose Vémoly - tak se dá hovořit o strategii, se kterou do hlavního zápasu organizace Oktagon MMA nastoupil Patrik Kincl. Měl natrénováno, držel se plánu, neudělal žádnou fatální chybu. Jeho soupeř se tak vyloženě trápil.

Vémola totiž za pětadvacet minut fyzicky náročného boje nic »lišáckého« nevymyslel - jeho taktika tak trochu připomínala létající hmyz, který příkladem v bytovém prostoru opakovaně naráží do skleněné tabule okna a marně se snaží najít cestu ke svobodě.

Respektovaný trenér David Vyvážil na dotaz redakce zhodnotil svým zkušeným pohledem souboj dvou rivalů. "Hlavní zápas Kincl versus Vémola nebyl tak výkonnostně atraktivní. Některé duely, které mu předcházely, byly zcela jistě v rámci výkonu zápasníků zajímavější - nabídly komplexnější měření sil. Ale pokud se na to podíváme jiným úhlem pohledu, tak takticky to byl ze strany Kincla velice dobře zvládnutý zápas a Vémola za celých pět kol nepředvedl nic, než co se u něj dá očekávat. Bohužel to tedy působilo, že na ničem novém nezapracoval. To znamená, že tím, že nebyl komplexní, nepředvedl nic nového, nekonalo se žádné překvapení. Karlos ukázal pouze svůj klasický a nadrilovaný styl, tím se tak zjednodušeně dá říct, že si zápas prohrál sám, protože Kincl se na to připravil a neměl v takovém případě důvod dopustit se nějaké závažné chyby," uvedl pro ŽivotvČesku.cz špičkový trenér David Vyvážil ze slavného pražského MMA klubu Renegade Prague Gym.

Na dotaz, proč Kincl pět kol strávil zapřený o pletivo klece, vysvětlil, že šetřil síly, mezitím co Vémola se o ně připravoval.

Po turnaji se »český Terminátor« nedostavil na tiskovou konferenci. Místo toho O2 arenu opouštěl s napuchlým obličejem. V doprovodu své manželky Lely Vémoly měl namířeno do zdravotnického zařízení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.