Legendární fotbalista Antonín Panenka skončil s covid-19 na JIP. Vzkaz mu poslal i vídeňský fotbalový klub

Antonín Panenka bojuje s těžkým průběhem nemoci
Antonín Panenka bojuje s těžkým průběhem nemoci
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2020

Oblíbená osobnost českého sportu Antonín Panenka (71) patří mezi další známé tváře, u kterých se prokázal pozitivní výsledek na nákazu covid-19. Jeho stav je ale bohužel vážný a musel být kvůli tomu hospitalizován v nemocnici.

Fotbalová legenda prožívá těžké chvíle. Kvůli nákaze koronavirem, který se u něj potvrdil, musel být hospitalizován v nemocnici dokonce na jednotce intenzivní péče. Situace šokovala nejen fanoušky fotbalového klubu Bohemians Praha 1905 a přátelé z Panenkova okolí, ale plošně celou republiku. Antonín Panenka je významnou a oblíbenou osobností českého sportu a všichni pevně doufají, že se z aktuálního špatného stavu co nejdříve dostane a bude v pořádku.

"U Antonína Panenky byla před malou chvílí potvrzena nákaza koronavirem. Jedná se o aktuální test. Antonín Panenka byl dnes ve vážném stavu převezen na JIP do nemocnice, kde je připojen na přístrojích. Více jeho stav zatím nebudeme komentovat. Tondo, bojuj!" informuje fotbalový klub Bohemians Praha 1905 v oficiálním vyjádření na sociálních sítích.

Zpráva o stavu Panenky se rychle rozšířila. Zareagoval na ni také nejúspěšnější vídeňský fotbalový klub SK Rapid Vídeň. "Dostali jsme zprávu, že legenda Antonín Panenka je ve vážném stavu v nemocnici. Přejeme »Tondo« vše nejlepší," uvedl klub na Twitteru českého Bohemians Praha 1905.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.