Léky jí způsobily vážnou formu akné. Žena trpěla vyloučením ze společnosti. Dnes je z ní ale neuvěřitelná kráska

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 7. 2021

Krása je vnímána často povrchně, ale i fyzický vzhled může mít velký vliv na to, jak se člověk cítí. Čtyřiadvacetiletá Kyrie Greenová z anglického Leicestershiru se potýkala se závažnou formou akné. Problémy nastaly poté, co začala užívat jiný druh hormonální antikoncepce, která podle lékařů způsobila, že se jí dříve zdravá pleť dramaticky zhoršila. Při pohledu na ni se zhrozil i dermatolog.

Už v minulosti měla mladá Britka kožní problémy, ale během lockdownu kvůli pandemii koronaviru se její pleť rapidně změnila. Předtím se jí dařilo udržovat pokožku zdravou, ale poté, co se rozhodla změnit hormonální antikoncepci, nastaly problémy. Na tváři se jí začaly objevovat vřídky a pupínky, jejichž vzhled se výrazně horšil. Protože Kyrie měla podezření, že za tvorbou akné stojí právě hormonální pilulky, vysadila je. Stav pokožky se ale nezlepšil.

"Myslela jsem si, že akné ustoupí, ale spletla jsem se. Během několika příštích měsíců se naopak zhoršilo a bolelo mě to. Když jsem poslala fotky svému praktickému lékaři, krátce nato zavolal a oznámil mi, že je to velmi vážné a okamžitě mě odeslal k dermatologovi. Když jsem si sundala roušku, tak doktor udělal grimasu a mně to úplně srazilo sebevědomí. Bylo to opravdu těžké, nikdy jsem si nemyslela, že budu trpět takovou formou akné, která se u mě objevila," řekla Kyrie Greenová, jak uvedl britský deník Daily Mail.

Ze začátku se žena snažila vyhýbat pohledu do zrcadla a cítila bezmoc, protože se za svůj vzhled styděla. Společnosti se jí podařilo vyhýbat i díky »covidovému« lockdownu, a tak mohla nastavenou čtyřměsíční léčbu antibiotiky strávit většinou doma. Lékaři se shodli na tom, že postupné zhoršování akné způsobila látka obsažená v hormonální antikoncepci. Léčba naštěstí zabrala a pleť šestadvacetileté Kyrie se pomalu uzdravovala.

Britka svůj příběh zveřejnila i z důvodu, aby varovala především mladé dívky přes vedlejšími účinky antikoncepce a měly tak informace dříve, než ji začnou užívat. "Negativně ovlivnila životy mnoha lidí a myslím si, že existuje určitá povinnost, pokud jde o to, abych jim řekla, co mohou prožít," dodala Kyrie Greenová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.