Leopard v ulicích Prahy. Módní policie si došlápla na Alenu Schillerovou, jak v kabátě s retro vzorem nakupuje HHC

Alena Schillerová
Alena Schillerová
Foto: Se svolením Aleny Schillerové
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 2. 2024

Leopard v ulicích Prahy –⁠⁠⁠⁠⁠ s takovou nadsázkou se dá hodnotit nejnovější video opoziční političky za ANO Aleny Schillerové. Bývalá ministryně financí vyrazila na nákup kanabinoidní látky HHC v reakci, že vláda ji bude chtít umístit na seznam zakázaných látek. Módní policie redakce ŽivotvČesku.cz zhodnotila outfit političky, který zaujal. Módní guru Kája Pavlíček však poznamenal, že leopardí vzor je stále trendy.

Prodej produktů s kannabinolem HHC i několika dalšími látkami by měl být v Česku zhruba do měsíce zakázán. Vláda se včera shodla na zařazení HHC i některých jiných substancí na seznam zakázaných látek. Nařízení o tom by měla schvalovat příští týden. Kabinet tak rozhodl poté, co v poslední době v nemocnicích po požití produktů s HHC skončili dospělí i děti. Před zákazem varovala asociace adiktologů i národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS).

V souvislosti s tím se ostřílená politička vydala do ulic Prahy, aby zjistila, jak jsou produkty s kannabinolem HHC dostupné. Během deseti minut sehnala, jak uvedla ve videu. Avšak více než samotný nákup produktů obsahujících kontroverzní látku zaujaly dvě skutečnosti.

Jednak mnohočetné a nepochopitelné přecházení ulice, což ve videu působí, jako kdyby členka hnutí ANO byla v ulicích kolem Sněmovny poprvé, a pak její mimořádný outfit. Pro ŽivotvČesku.cz ho zhodnotil uznávaný módní stylista Kája Pavlíček, který vystupuje v roli redakční módní policie.

"I když se leopardí vzor objevil v kolekcích letošní zimy a některé značky ho přinášejí, nesetkal se u českých žen s přílišným nadšením. Přesto jde o trendy záležitost, kdy paní ministryně nešlápla módním krokem vedle, ale umím si na ní představit mnohem zajímavější outfity, což ostatně v minulosti několikrát dokázala," zhodnotil na základě nákupního videa Kája Pavlíček pro ŽivotvČesku.cz.

Pokud jde pak o samotnou látku, ministerstvo zdravotnictví chtělo HHC a další látky na seznam zakázaných substancí zařadit už loni v červenci, vláda s tím ale tehdy nesouhlasila. Místo zákazu vznikla právě novela.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.