Marián z Výměny manželek je pět let nezaměstnaný a svádí to na rasismus. Rodina si díky dávkám přijde na 27 tisíc

Výměna manželek
Výměna manželek
Foto: Se svolením TV Nova
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 2. 2024

Středeční Výměna manželek odhalí opět spoustu ožehavých témat. Kromě tučného jídla pro děti a trávení dlouhých hodin na mobilu se bude v nejnovější epizodě řešit i nezaměstnanost. Ta se týká tatínka Mariána, který dle svých slov nemůže najít práci už pět let. Urostlý dvojnásobný otec od rodiny sice chodí několikrát za měsíc na brigády, jinak ale tráví čas na gauči s mobilem v ruce. To se nelíbí náhradní mamince Pavlíně, která je z fungování ve vyměněné rodině v rozpacích. Pro ŽivotvČesku.cz okomentovala nejnovější epizodu režisérka a kreativní producentka Jana Rezková.

Nejnovější epizoda Výměny manželek ukáže mimo jiné problematiku dlouhodobé nezaměstnanosti, která trápí rodinu z Broumova v severovýchodních Čechách. Pětadvacetiletý Marián již pět let nepracuje a prý je to především kvůli rasismu, jelikož je Rom. "Sháním práci a nikam mě zatím nevzali. Když někam jdu, tak mi pak zavolají, že nemají místo," řekl mladý Marián s tím, že alespoň chodí čtyřikrát až pětkrát do měsíce na brigády.

I tak si ale rodina nežije špatně. Mariánova partnerka Petra, se kterou vychovává dvě dcery, je na mateřské dovolené a pobírá dávky na děti i na bydlení. "Celkem to vyjde asi na 27 tisíc měsíčně. Nic nám nechybí, děti mají všechno," prozradila maminka Petra, která je s Mariánem dlouhých dvanáct let.

Na druhé straně manželé Pavlína a Pavel řeší neshody ohledně výchovy syna Matyáše. Ten totiž trpí poruchou soustředěnosti a hyperaktivitou (ADHD). Pavlína k tomu říká, že oba - jak otec, tak syn - musejí mít poslední slovo. Pavlína je z fungování rodiny v Broumově mírně šokovaná, jelikož se ukáže, že děti dostávají příliš tučné jídlo a dostanou vše, co si zamanou.

S tím se náhradní manželka Pavlína rozhodne něco udělat a bude se snažit dohnat Mariána k nějaké aktivitě a poradí mu i to, jak trávit čas s dětmi jinak než na mobilu a tabletu. Na druhé straně i Petra řeší, že jsou děti stále na mobilu a tabletu, a také rodině doporučí jiné aktivity než koukání do obrazovky.

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková pro ŽivotvČesku.cz nejnovější díl okomentovala. "Jde o další díl, který je náhledem do fungování dvou rodin. A zároveň se v jedné rodině divák setkává s pohledem na skutečnost, jak lze fungovat bez zaměstnání. Hodnocení už je ale potřeba nechat na divákovi," řekla ostřílená režisérka reality show z českých domácností Jana Rezková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.