Letadlo Petra Kellnera zpět v Česku. Zřejmě přepravilo jeho tělo. Snímky luxusního interiéru typu Boeing 737

Miliardář Petr Kellner
Miliardář Petr Kellner
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 4. 2021

V pátek v časných ranních hodinách dorazil do Česka z Aljašky soukromý boeing tragicky zesnulého Petra Kellnera (†56). Je pravděpodobné, že do země přepravil jeho ostatky. Nejbohatší Čech vlastnil letadlo typu Boeing 737 BBJ, jehož interiér je definicí luxusu. Podívejte se dovnitř.

Dne 27. března došlo k tragickému pádu vrtulníku, při němž zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner a další čtyři muži. Jediným přeživším je snowboardista David Horváth, který už spolupracuje s vyšetřovateli. Ti se snaží zjistit, co přesně neštěstí zapříčinilo. Podle ředitele skupiny PPF pro vztahy s veřejným sektorem Vladimíra Mlynáře však nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o technickou poruchu.

V průběhu úterního dne se letadlo typu Boeing 737NG společnosti PPF Group, tedy soukromý letoun Petra Kellnera, vypravilo do aljašského Anchorage, kde k nehodě došlo. V pátek v časných rodinách se letadlo vrátilo do Česka a s ním podle webu Blesk.cz pravděpodobně i ostatky zesnulého podnikatele.

Kellnerovo letadlo se následně ocitlo opět ve vzduchu, když zamířilo z Prahy do Lyonu. Je pravděpodobné, že do Francie převezlo tělo Benjamina Larochaixe, který s nejbohatším Čechem zahynul po pádu vrtulníku. Vdova po zesnulém Francouzovi už na Facebooku oznámila datum manželova pohřbu. "Přátelé, Benův pohřeb proběhne v pondělí 12. dubna ve 14 hodin na hřbitově Saint-Laurent-de-la-Côtete v Belleville," uvedla.

Začínal jako obchodník s kopírkami, do nejvyšší ligy bohatých vstoupil ovládnutím České pojišťovny. Tvář Petra Kellnera byla veřejnosti dříve známá hlavně z fotografií výročních zpráv jeho vlastní firmy PPF, byl suverénně nejbohatším občanem České republiky. Podle zahraničních médií zemřel ve věku 56 let při pádu vrtulníku na Aljašce.

"Petru Kellnerovi bylo 56 let. Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu," stojí na stránkách Kellnerovy finanční skupiny PPF.

Nejbohatší Čech byl majitelem luxusního letounu, jehož interiér je zobrazen na byznysovém modelu. Vše uvnitř je laděné v barvách bílé, šedé a černé a přibližně takto může vypadat i vnitřek letadla, které přepravilo ostatky podnikatele zpět do vlasti. Na snímcích je možno vidět, v jakém přepychu Petr Kellner pravděpodobně cestoval.

Miliardář Petr Kellner (†56) tragicky zemřel na konci března. Jeh manželka v současnosti z...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu