Letní počasí to ještě nevzdá, říká Dagmar Honsová. Po chladném zlomu v polovině týdne překvapí teplotně víkend

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 9. 2021

Počasí o uplynulém víkendu ukázalo svou vlídnou tvář a neslo se v duchu babího léta. Už od pondělí ale bude znovu docházet k poklesům teplot a vrátí se i déšť. Nejnižší teploty pak zavládnou ve čtvrtek. A i když už půjde o náznak typického podzimního počasí, víkend podle Dagmar Honsové mnohé příjemně překvapí. "Vypadá to, že léto se ještě zcela nerozloučilo," řekla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

"V pondělí a v úterý mohou nastat ojediněle bouřky, ale na konci týdne to vypadá, že se ještě oteplí a mělo by být až 20 °C. Dalo by se říct, že léto to ještě nevzdává," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že pokud se počasí bude hodně snažit, tak rtuť teploměru může o nadcházejícím víkendu ukázat až 23 °C.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy se může vyskytnout déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Na východě území bude přechodně i polojasno. Po ránu čekáme ojediněle mlhy nebo nízkou oblačnost. Ranní teploty budou 14 až 10 °C, ty odpolední v rozmezí 19 až 23 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Zpočátku dne může být přechodně i polojasno. Po ránu čekáme ojediněle mlhy nebo nízkou oblačnost. Ranní teploty budou 14 až 10 °C, odpolední vystoupají na 17 až 21 °C.

Ve středu bude oblačno, místy přeháňky nebo déšť. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 12 až 8 °C. Odpolední teploty 16 až 20 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno, místy přeháňky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 12 až 8 °C. Odpolední teploty 14 až 18 °C.

V pátek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 12 až 8 °C. Odpolední teploty 13 až 17 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.