Léto se rozloučí stylově a bez chybičky. Meteoroložka Dagmar Honsová prozradila, jak vysoké teploty lze čekat o víkendu

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 9. 2021

Celý týden provázelo ochlazení a nechyběly ani dešťové přeháňky a mlhavá rána. Během víkendu však dojde ke zlomu, kdy se typická podoba podzimu změní - meteorologové čekají dokonce i letní teploty. Podle meteoroložky Dagmar Honsové by si lidé měli poslední zářijový víkend pořádně užít. "V sobotu bude jasno až polojasno a můžeme se těšit na teploty mezi 20 až 24 °C s tím, že v neděli to bude ještě lepší. Odpolední maxima dosáhnou 25 °C," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Ve středu 22. září ve večerních hodinách oficiálně začal astronomický podzim. Poslední dny léta však končící roční období připomínaly jen zdánlivě, protože došlo k citelnému ochlazení, a tak především rána byla pro mnohé nepříjemnou změnou, na kterou si jen těžko zvykali. Víkendové počasí však bude znovu lákat k venkovním aktivitám, meteorologové předpovídají jasno až polojasno a teploty vyšplhají až k příjemným 25 °C.

"Víkend nebude mít opravdu chybu. Díky výběžku vyššího tlaku vzduchu, který nás bude ovlivňovat, máme před sebou slunečné dny a odpolední teploty, jež budou atakovat letní hodnoty. Pouze po ránu se budou ojediněle tvořit mlhy nebo nízká oblačnost," sdělila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že víkendové dny budou ideální pro sportování nebo pobyt a aktivity v přírodě.

"V sobotu bude jasno až polojasno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty se budou držet v rozmezí 10 až 6 °C. Odpolední teploty pak mezi 20 až 24 °C. V neděli bude polojasno nebo jasno. Po ránu čekáme ojediněle mlhy nebo nízkou oblačnost a ranní teploty se budou pohybovat mezi 11 až 7 °C. Odpolední teploty se zastaví na 21 až 25 °C," dodala konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.