Léto se rozloučí stylově. Nový týden bude lákat k vodě, která je teplotně příznivá. Pozor ale na UV index, varuje meteoroložka

Počasí - ilustrační snímek
Počasí – ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 9. 2021

Nový týden potěší milovníky vyšších teplot. Počasí bude natolik příznivé, že mnohé to potáhne k vodě. A koupat se či ochladit rozhodně půjde. "Kvalita vody v přírodních nádržích je stále dobrá a teplotně se drží jen mírně pod 20 stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Tropické teploty se sice dají vyhlížet už jen marně, ale v nadcházejícím týdnu si podle meteorologů užijeme krásné pozdní léto s až 25 °C. A právě vyšší teploty budou mnohé lákat k poslednímu koupání.

"Od jihu k nám začne proudit teplý vzduch a bude to nejteplejší týden letošního září. Teploty budou táhnout k vodě, jejíž kvalita v přírodních nádržích je stále dobrá, a to díky tomu, že druhá polovina srpna byla bohatá na srážky. Sinice jsou tak minimálně. Teplota vody se drží stále těsně pod 20 stupni Celsia. Jediné, na co by si lidé měli dávat pozor, tak k vodě určitě je dobré se vybavit krémy, protože UV index je na vysokých hodnotách a spálení pokožky hrozí už po 26 minutách," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Následující víkend sice přibude oblačnosti, i tak se ale odpolední teploty budou držet okolo 23 stupňů Celsia.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.