Lidé ji potkávali opilou s kočárem. Matka čtyřměsíčního Tadeáše žila zhýralý život

Policie pátrá po zmizelém dítěti.
Policie pátrá po zmizelém dítěti.
Foto: Policie / Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 30. 5. 2020

Nejspíš drogy jsou tím, co stojí za zmizením malého Tadeáše i s kočárkem. Alespoň to si myslí nejbližší o Veronice, matce čtyřměsíčního Tadeáše. Dokonce na ženu lidé kvůli několikrát volali policii i úředníky sociálního odboru.

Matka čtyřměsíčního Tadeáše v pátek nahlásila, že její syn beze stopy zmizel. Měla usnout v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku, po probuzení už kočárek s miminkem nenašla. Policisté vyhlásili pátrání, zatím bezúspěšné.

V sobotu pro Život v Česku se vyjádřila mluvčí Středočeského kraje. “Bohužel do současné chvíle nemáme nové informace a poznatky. I v sobotu pokračujeme v pátrací akci. Prověřujeme veškeré varianty. Prověřujeme i variantu únosu i návykových látek,” uvedla pro ŽvČ mluvčí.

Neměla kde bydlet

Matka dítěte Veronika před pár dny na sociálním odboru tvrdila, že nemá kde bydlet a nezvládne se o Tadeáše postarat. „Nestarala se. Stávalo se, že jí lidé potkávali opilou s kočárem, všímalo si toho dost okolí, naháněla jí sociálka i policie,“ řekla webu iDNES.cz rodinná známá. O dítě se několik týdnů starala.

Veroničin otec jí nabídl, že může bydlet v jeho třípokojovém bytě. Před třemi týdny měla proběhnout rodinná hádka, po které odešla Veronika na sociálku. „Odnesla ho sama na sociálku, že se nezvládá starat. Dělali jí testy na drogy a prokázali jí v krvi pervitin. Tehdy byl Tadeáš týden u nás, starali jsme se o něj,“ dodala příbuzná. 

„Děsím se, co s ním je, on se ještě sám ani nepřetočí na břicho. Je to hrozně hodný chlapeček, ale to dítě prostě žilo v kočáru. Když nám jej dala, nedala nám k němu nic – pleny, jídlo, oblečení… Nic,“ bojí se.

Popis Tadeáše

Chlapeček v době zmizení na sobě měl teplé zelené dupačky na ramínka a modré tričko s krátkým rukávem. Má světlé vlasy, modré oči a měří 55 až 60 centimetrů. Kočárek je šedý s hnědou rukojetí. Značka kočárku je Bebetoluka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.