Lidé plní sen zavražděné dívky ve Hvězdě Niny H. Za den poslali už 12,5 milionu korun

Nina H. přišla o svůj život ve velmi mladém věku
Nina H. přišla o svůj život ve velmi mladém věku
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 11. 2020

Po násilné smrti čtyřiadvacetileté Niny H. z Prahy se zvedla nečekaná vlna solidarity. Příběh dívky, kterou kriminalisté našli bez známek života, oslovil poměrně velké množství lidí. Mladá dívka se angažovala v dobročinné činnosti, a proto jí její rodina splnila velký sen. Ve čtvrtek odstartovala sbírka na výstavbu domova důchodců. A doposud se vybralo 12,5 milionu korun.

Rodina Niny H. se rozhodla založit sbírku prostřednictvím internetové sbírky a během 24 hodin se vybralo neuvěřitelných 12,5 milionu korun. Částka každou hodinou o poměrně velké sumy roste. Nina podle svých nejbližších měla velký charitativní sen, a to založit domov důchodců po vzoru Dánska.

"Když nám umírala babička v Dánsku, pomáhaly jsme s Ninou v tamním domově pro seniory. Ninu fungování zařízení velice oslovilo a chtěla, abychom spolu postavily domov, který by byl na podobném principu, i tady v Česku," napsala na svůj profil na sociální síti sestra Niny, kterou ztráta milované sestry velmi bolí. Budoucí domov důchodců by měl nést jméno Niny.

Do sbírky se zapojili lidé z Česka i zahraničí, přispěla do ní také například místopředsedkyně pirátů Olga Richterová.

Tak strašně smutné. Známému se stala obrovská tragédie. Chci mu pomoci naplnit sen jeho zavražděné dcery. Domov pro seniory plus školka, podle osvědčeného dánského receptu. Můžete pomoct taky.

Zveřejnil(a) Olga Richterova dne Čtvrtek 12. listopadu 2020

Pohřešovanou Ninu od minulé soboty hledala policie, když zmizela spolu s kamarádem. Hledaný čtyřiatřicetiletý Jan P. podle kriminalistů spáchal v pátek sebevraždu skokem pod metro ve stanici Vltavská, okolnosti a souvislost obou úmrtí policie stále vyšetřuje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.