Tragický konec pátrání: Policie potvrdila, že pohřešovaná Nina a Jan byli nalezeni mrtví

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Policie ČR
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 11. 2020

Ještě během pondělního dne 9. listopadu existovala naděje, že se 24letá Nina Hustedová a o deset let starší Jan Polyák, kteří byli od pátku zařazeni do systému pohřešovaných osob, najdou a vrátí se zpátky domů. Jenže nejhorší obavy se naplnily a policejní pátrání má bohužel tragický konec.

Po náhlém zmizení Niny, která byla viděna naposledy v pátek v okolí svého bydliště v pražských Stodůlkách, se rodina obrátila na policii, která ženu zadala do seznamu pohřešovaných osob a vyhlásila po ní pátrání. Stejně záhadně zmizel i 34letý Jan, který byl také zařazen jako nezvěstná osoba. V neděli večer proběhla dokonce pátrací akce specializovaného týmu pro oblast služební kynologie SAR Terezín, kdy psovodi se psy vycvičenými na vyhledávání ztracených osob prohledávali Prokopské údolí, kde byl naposledy zachycen signál mobilu Niny Hustedové.

V pondělí odpoledne pak policie zaměřila svoji pozornost na Oboru Hvězda, kde bylo nakonec skutečně nalezeno ženské tělo. "V průběhu včerejšího večera byla potvrzena totožnost nalezené osoby v Oboře Hvězda. V tuto chvíli můžeme potvrdit, že se jedná o čtyřiadvacetiletou pohřešovanou ženu, která zemřela násilnou smrtí," uvádí oficiální prohlášení Policie České republiky na Twitteru.

Hovořilo se také o tom, že zmizení Jana Polyáka může mít souvislost s mužem, který v pátek skočil pod metro ve stanici Vltavská. To se nakonec bohužel také potvrdilo. "Dále můžeme potvrdit, že byla v průběhu včerejšího dne ověřena totožnost muže, který v průběhu pátečního dne spáchal sebevraždu. Jedná se o čtyřiatřicetiletého pohřešovaného muže. S ohledem na právě probíhající vyšetřování a všechny pozůstalé nebudeme nyní poskytovat žádné bližší informace," uvedla Policie ČR.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.