Lidé si rozmysleli překročení hranic do Polska, policie některé při namátkových kontrolách vracela

Pro Čechy o víkendu stále platí omezení.
Pro Čechy o víkendu stále platí omezení.
Foto: Twitter
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 6. 2020

Policie v sobotu, kdy se otevřely hraniční přechody do Polska, při namátkových kontrolách na hraničních přechodech s Polskem v Královéhradeckém a Libereckém kraji nevpustila do Česka desítky lidí. Současně řada lidí mířících z Čech do Polska si cestu kvůli trvajícím restrikcím nakonec rozmyslela.

Polsko v sobotu po třech měsících zrušilo omezení na hranicích. Někteří lidé toho chtěli využít a v rámci turistiky nebo nákupů se do Polska rozhodli vydat.

Bez omezení až v pondělí

Zapomněli ale, že s návratem do Česka by se podle českých nařízení, která jsou platná do nedělních 24:00 hodin, museli prokázat negativním testem na COVID-19, nebo by museli v České republice nastoupit karanténu. Hranice bez omezení se pro Čechy otevřou až v pondělí 15. června.

Při cestě z polského Slezského vojvodství, které sousedí se severní Moravou a které je považováno za území s vysokým rizikem koronavirové nákazy, budou negativní testy povinné i po 15. červnu.

Podle informací, které zveřejnila policie, se nejvíce lidí vrátilo z hlavního hraničního přechodu do Polska v hradeckém kraji v Náchodě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.