Lidé v Praze protestovali proti vládě. Odstup, Babiši, zaznělo třeba

Lidé v Praze protestovali proti vládě
Lidé v Praze protestovali proti vládě
Foto: archiv Milionu chvilek pro demokracii
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 4. 2020

Demonstrace proti postupu a způsobu komunikace české vlády během koronavirové epidemie proběhla ve středu v pražských Letenských sadech. Protestovat přišly desítky lidí, šlo o akci spolku Milion chvilek pro demokracii. Jeho předseda Mikuláš Minář prohlásil, že se jedná o procházku, které teď zakázány nejsou.

Minář si přál, aby se protesty odehrávaly zejména na sociálních sítích. Vyzval všechny nespokojené občany, aby na ně nahrávali videovzkazy nebo fotky s transparenty.

Lidé, kteří ve středu zaplnili prostor před kyvadlem na pražské Letné, dbali na to, aby mezi sebou dodrželi dvoumetrové rozestupy. Většinou přicházeli po dvojicích.

Ne vakcínu, ale svobodu

"Babiš, odstup!", "Vládo, kdy odejdeš do čínské provincie?", "Nechceme vakcínu, chceme svobodu". Tak zněly nápisy na některých transparentech nebo dokonce rouškách. "Sorry jako," měla na ústence jedna z protestujících.

Podle Mináře vláda přijala ekonomická záchranná opatření kvůli velkým firmám, jako je Agrofert. Ten patří do svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše (ANO).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.