Lidská Barbie Valeria Lukyanova prozradila recept na vzhled ikonické panenky. Její rutina je drastická

Ukrajinská modelka Valerie Lukyanova
Ukrajinská modelka Valerie Lukyanova
Foto: Profimedia.cz

Získat si přezdívku ikonické hračky, která je proslulá svojí krásou a »perfektními« křivkami, není jen tak. Ukrajinská modelka Valeria Lukyanova (35) si vybudovala kariéru na tom, že vypadá jako živá panenka. Image vyšperkovala k dokonalosti, která však nese svou daň. Její život se stal striktní rutinou, kterou musí stůj co stůj dodržovat, aby si udržela značku, se kterou je její jméno spojeno.

Popularita Valerie Lukyanové vyletěla vzhůru v roce 2012, kdy celý svět obletěly snímky dívky, jejíž podoba s ikonickou barbínou byla nepřehlédnutelná. Za jejím vzezřením ale stojí dřina a odříkání. Přísně dodržuje rutinu, která má pro ni zásadní význam. Ráno začíná hodinovým během a tréninky jsou pro ni stejně důležité jako hygienické návyky. V tělocvičně pak dokáže strávit i několik hodin. Pravidelné cvičení bere velmi vážně.

Kromě sportovních aktivit je hodně důsledná i v tom, co jí. Je velkou propagátorkou vegetariánství a bez zeleniny a bylinek si nedokáže život představit. Miluje brokolici, květák a nejrůznější druhy salátu, jak uvedl web Healthyceleb.com. Zastává názor, že syrová zelenina je nejlepší a má blahodárné účinky na dlouhověkost a udržení půvabu. Dodržuje pravidlo konzumace velmi malých porcí, protože větší dávky jídla považuje za škodlivé pro tělo. Z ovoce si dopřeje například grapefruit, jablko a velkou slabost má pro ořechy, kterým se kvůli vysokému množství kalorií a tuků snaží co nejvíce vyhýbat.

Kvůli enormně štíhlému, tzv. »vosímu« pasu si vyslechla kritiku a někteří ji dokonce osočili z toho, že podstoupila operaci odstranění žeber. To razantně odmítá a na sociálních sítích často zveřejňuje fotky cviků, díky kterým si udržuje extrémně útlý pas, jak uvedl web Fabiosa.com. Občas se ukrajinská kráska postí, protože to považuje za dobrý způsob, jak zapracovat na přirozené kráse. Proti hladovění však vystupuje a razantně ho odmítá. Setkala se i s obviněním, že trpí anorexií a charitativní organizace Beat jí dokonce vytkla, že propaguje poruchy příjmu potravy (PPP) především mezi teenagery.

"Ano, podstoupila jsem plastickou operaci prsou. Myslím si, že pokud má člověk nedostatky, je v pořádku je opravit. Což jsem udělala. Neustále jsem v procesu přeměny. Jsem fitness modelka, skutečná amazonská bojovnice a líbí se mi to. Ale na své postavě musím ještě hodně zapracovat. Každodenní líčení mi zabere 15 minut, ale jinak je to asi hodina. Záleží na typu make-upu, který dělám," řekla Valeria Lukyanova v rozhovoru pro InStyle.

Pevně si stojí za tím, že do rukou plastického chirurga se svěřila pouze při zvětšení prsou o dvě velikosti a zbytek jejího vzhledu je pouze maskérské umění a triky, velké množství líčidel a přísné dodržování stravování a cvičení, pro které je zapálená.

Obezita dokáže člověka dohnat na pokraj fyzických a psychických sil. Stejně tak je to ale ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.