Lidská Barbie Valeria Lukyanova ukázala tvář bez líčidel. Její přirozená krása je mnohem působivější

Lidská Barbie Valeria Lukyanova
Lidská Barbie Valeria Lukyanova
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 11. 2020

Modelka Valeria Lukyanova (35), původem z Ukrajiny, se proslavila jako lidská Barbie. Kráska, která až trochu děsivě připomíná dokonalost legendárních panenek a pro svoji image obětuje opravdu hodně, odhalila pravou tvář bez tuny make-upu. Ukázalo se, že je bez všech zkrášlovadel mnohem krásnější.

Dívka, která vyrůstala v chudších poměrech a její rodiče Irina a Valery se jí i přesto snažili dopřát, co jí na očích viděli, si prošla poměrně dramatickou pubertou. Měla za sebou několik podivných incidentů a jednu dobu dokonce projevovala zájem o mysteriózní věci a černou magii. V roce 2008 ale přišel zlom, když získala 1. místo v soutěži krásy Miss Diamond Crown of the World v obrovské konkurenci více jak 300 dalších krásek. Valeria už od dětství zbožňovala »Barbíny«, které se pro ni staly symbolem absolutní dokonalosti a toužila jí alespoň přiblížit. Populární hračka byla uvedena na trh v roce 1959 a výrazně změnila pohled na ženskou krásu a její standardy -  postava přesýpacích hodin s extrémně úzkým pasem, velké průzračně modré oči a bezchybná tvář, jak píše magazín New Idea. Valeria tak zahájila svou proměnu v ikonickou živoucí panenku, která pro ni byla doslova modlou.

Ukrajinská modelka údajně podstoupila pouze jednu plastickou operaci – zvětšení ňader, ale její postava je natolik podobná nereálným mírám slavné hračky, že mnozí mluví o mnohem větším počtu zkrášlujících chirurgických zákroků, než uvádí ona sama. Velké mediální pozornosti se jí dostalo v roce 2010, kdy zveřejnila své fotky na internetu a okamžitě se stala celosvětově vyhledávanou a diskutovanou osobou. Vzniklo i několik dokumentárních filmů o jejím životě. Trénovaná operní pěvkyně je mimo jiné tvůrčí osobnost, protože nejen, že zpívá, věnuje se psaní, ale zahrála si také ve fantasy hororu Doll z roku 2017, kde ztvárnila nečekaně roli panenky.

K dosažení vzhledu Barbie využívá magických triků s líčidly, kontaktní čočky a stylizuje se do lichotivých póz. Posilovna se stala jejím druhým domovem, protože si musí udržovat extrémně vyrýsované křivky. Stravuje se podle zásad RAW a vegetariánství. Lidská Barbie se stala terčem kritiky poté, co na čas podlehla tzv. Breatharianismu. Jedná o směr, který představuje člověka jako tvora, co dokáže přežít bez jídla nebo v některých případech i bez vody. Od toho blondýnka nakonec upustila, protože přiznala příliš slabou vůli na to, aby to zatím dlouhodobě vydržela, píše magazín New Idea. Nyní Valeria Lukyanova ukázala přirozenou tvář bez make-upu a »barbínovských vylepšovadel« a světe div se, je tak mnohem krásnější. Někdy je zkrátka něčeho příliš na škodu a v jednoduchosti tkví ta opravdová krása.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.