Lidská panenka Valeria Lukyanova byla krásná teenagerka bez úprav. Fascinuje mě, říká o ní česká Barbie

Lidská Barbie Valeria Lukyanova
Lidská Barbie Valeria Lukyanova
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 7. 2021

Svět ji považuje za symbol parametrů dokonalosti, které představuje jakožto lidská Barbie. Ukrajinská modelka Valeria Lukyanova (35) si založila kariéru na tom, že vypadá jako obživlá ikonická panenka. Její krása se postupem času stala obsesí, ale i ona neznala kouzlo maskérských úprav a byla doba, kdy se nestylizovala do podoby slavné hračky. "Valeria Lukyanova mě spíše než estetickými úpravami fascinuje svou spirituální cestou, kterou má její vizuální stránka za úkol pouze podtrhnout," řekla ke světové konkurenci česká Barbie Gabriela Jiráčková pro ŽivotvČesku.cz.

Krása je pojem, pod kterým si každý představuje něco jiného. Existují však parametry »dokonalosti«, které jsou nastaveny například ikonickými panenkami Barbie. Některé ženy a dívky vždy toužily ztělesňovat jejich půvab a rozhodly se vypadat stejně. Mezi nejznámější patří ukrajinská modelka Valeria Lukyanova, která se stále více stylizuje do podoby slavné panenky a přesto, že má za sebou několik úprav díky plastické chirurgii, tvrdí, že většina jejího úspěchu stojí za maskérskými triky a kouzlem make-upu.

"Podstoupila jsem plastickou operaci poprsí. Myslím si, že pokud máte nějaké nedostatky, je zcela v pořádku to spravit, což jsem také udělala. Nejsem proti další plastické operaci. Pokud uvidím, že v budoucnu potřebuji ještě něco jiného, udělám to," řekla Valeria Lukyanova v rozhovoru pro módní časopis InStyle.

Česká Barbie Gabriela Jiráčková vnímá světově známou panenku jako fascinující osobnost. "Valeria Lukyanova mě spíše než estetickými úpravami fascinuje svou spirituální cestou, kterou má její vizuální stránka za úkol pouze podtrhnout. Já tyto »obživlé« panenky vnímám jako sebevědomé ženy, které se nebojí jít proti proudu a užívají si života podle sebe. Nikdy jsem žádnou z nich nebrala jako konkurenci, jelikož každá z nás je ve své podstatě úplně jiná. Ony mají své kvality, kterými nedisponuji já, já mám zas ty své, které nemají ony. Proto by spolu lidé nikdy neměli soupeřit ani se jakkoli významně porovnávat. Měli by se zaměřit spíše na to, aby byli nejlepší verzí sebe sama," zhodnotila světovou konkurenci Barbie s českým původem pro ŽivotvČesku.cz.

V souvislosti s krásou jsou často spojována čísla – ať už jde o míry, velikost oblečení nebo tělesnou hmotnost. Právě váha může být něčím, co dokáže člověku v mnoha ohledech změnit život. Trojnásobná matka Sarah Nicole Reynoldsová, provdaná Laundryová, po narození třetího dítěte přestala řešit, jak vypadá. Poté, co uviděla svoji fotku na sociálních sítích, dramaticky zhubla. Ale nakonec se vrátila k větší velikosti a kilogramům navíc, za které se už nestydí.

Ale Valeria Lukyanova nevypadala jako panenka vždy. I ona byla dívkou, která měla »svou tvář«, než se rozhodla představovat dobře známou krásu ikonické hračky. I když už jako teenagerka nosila hodně líčidel, měla kouzlo a nešlo přehlédnout, že je pohledná dívka. To jí však nestačilo a toužila si splnit sen vypadat jako populární »barbína«. V poslední době je pozornost zaměřena hodně na její tělo, protože štíhlost dohnala trochu do extrému. I když problémy s poruchami příjmu potravy vyvrací, spekuluje se o tom, jestli za její štíhlostí přeci jen nestojí zdravotní problémy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.