Reklama:

Linda Evangelista se věkem rapidně mění. Nechci vypadat, že moc tlačím na pilu, říká o stárnutí

Modelka Linda Evangelista
Modelka Linda Evangelista
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 5. 2021

V 90. letech byla Linda Evangelista (56) na špičce mezi světovými topmodelkami. Byla schopná se měnit jako chameleon a patřila k ženám, které denně vydělávaly tisíce, ne-li desetitisíce dolarů. Dnes už ji nahradily mladší kolegyně, ona sama stárne, ale modelingu se věnuje dodnes. Plastickým operacím se ovšem vyvarovává, ví totiž, jak je společnost vnímá.

Reklama:

Linda Evangelista dříve patřila mezi nejznámější světové modelky, předváděla pro ty nejprestižnější značky a její tvář znal celý svět. Od té doby jí vyrostla mladší konkurence a ona sama, přestože už není v absolutní špičce, se modelingu stále věnuje.

Reklama:

Už několikrát za dobu, co Lindy kariéra lehce upadla, se objevily fotografie, na kterých nevypadá zrovna nejlépe. Sama přiznává, že stárne, ale rovněž, že nechce být za každou cenu mladá. "Když nevypadáte stejně jako v mládí, není to dobré. Když jdete na plastiku, tak lidé říkají, že moc tlačíte na pilu. To nechci. Ale modeling není svět, ve kterém můžete vyhrát," vysvětlila někdejší velká hvězda přehlídkových mol deníku Vancouver Sun.

První střet s realitou Evangelista zažila na sociálních sítích. "Na svůj profil čas od času přidám fotku, na které jsem nenalíčená. Lidé se pod takovými snímky ptají, jestli nejsem náhodou nemocná, proč jsem bledá, proč mám kruhy pod očima nebo oteklou tvář. Nechtějí vidět mou skutečnou dnešní podobu," uvedla Linda Evangelista.

"Sociální sítě dřív nebyly a všechno bylo lepší. Sama na ně už moc nechodím, protože jsem zjistila, že mám pak problém zjistit, co je pravda a co je lež. Lidé se na internetu tváří, že jsou ve všem nejlepší, nejsou ochotni ukázat sami sebe. Jako by měli jednu osobnost pro skutečný svět a druhou pro ten online," postěžovala si dříve úspěšná modelka.

Jedna z ikon 90. let bere své nelichotivé snímky s nadhledem. "Jsem modelka a stále jsem i člověk. Stárnu, jako každý další na tomto světě. Občas jsem odulá, jindy mám pupínky, někdy se mi nepodaří schovat šediny. To k životu patří. Vím to já a musí si to uvědomit i ostatní," dodala ke svému vzhledu Linda Evangelista.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: