Louis z Krotitelů duchů promluvil o herectví. Natáčení jsem vyměnil za život otce v domácnosti, uvedl

Herec Rick Moranis
Herec Rick Moranis
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2021

Herec Rick Moranis (68) se nejvíce proslavil jako Louis v legendární komedii Krotitelé duchů. Diváci si ho pamatují jako brýlatého mladíka se širokým úsměvem. Herectví omezil natolik, že naposledy se ve filmu objevil před 20 lety, nyní sice hlásí návrat, ten ale není trvalý. I 2 roky před sedmdesátkou je o něj ovšem velký zájem.

Rick Moranis je nezapomenutelnou součástí filmu Krotitelé duchů, který měl premiéru v roce 1984 a úspěch slaví u diváků dodnes. Představitel Louise se herectví věnoval intenzivně jen 10 let a později se stáhnul do soukromého života.

Dlouhou pauzu si Rick vzal poté, co jeho manželka podlehla rakovině prsu. "Vycouval jsem, abych se mohl starat o naše dvě děti. Nakonec ta pauza byla trochu delší, než jsem plánoval. Na herectví jsem úplně nezanevřel, poslední dobou jsem spíš vybíravý," řekl herec magazínu Hollywood Reporter.

"Nabídek mi i přes dlouhou nečinnost chodí spousta. Neodmítám proto, že bych nechtěl hrát, ale proto, že mi ty projekty nepřipadají zajímavé. Když mě něco zaujme, pravděpodobně do toho půjdu," vysvětlil Moranis, který se letos po 20 letech objeví ve filmu s názvem Shrunk.

Na dobu své největší slávy vzpomíná v dobrém, nelituje ale, že se dobře rozjeté kariéry vzdal. "Pracoval jsem s řadou zajímavých a nadaných lidí. Natáčení jsem pak zničehonic vyměnil za život otce v domácnosti. Nemám výčitky, že jsem to udělal, poslední léta jsou krásná," uvedl dnes už téměř sedmdesátiletý herec, který má úsměv stejně široký, jako v mládí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.