Lubomír Lipský by oslavil 98 let. Zdeněk Troška vylíčil, jak herec reagoval, když se mu věci nezdály

Herec Lubomír Lipský
Herec Lubomír Lipský
Foto: Nextfoto.cz

Legendární herec Lubomír Lipský (†92) by dnes oslavil 98. narozeniny. Hrál v tak kultovních filmech jako Šest medvědů s cibulkou či Ať žijí duchové a se Zdeňkem Troškou (67) spolupracoval na komediích Kameňák. Stejně jako uměl diváky rozesmát na obrazovkách, humor mu nescházel ani mezi kolegy. "Nezkazil žádnou legraci, pořád byl dobře naladěný," zavzpomínal režisér Zdeněk Troška pro ŽivotvČesku.cz.

Lubomír Lipský by legendárním hercem, který si zahrál ve filmech natolik kultovních, že zůstane už navždy nezapomenutelným velikánem filmového i divadelního světa. Pro své kolegy byl příjemnou společností nejen při natáčení, ale i mimo něj. Režisér Zdeněk Troška s ním spolupracoval hned několikrát a vzpomíná na něj jako na profesionála, gentlemana a člověka, který rozdával radost a dobrou náladu.

"Pan Lipský byl neuvěřitelný profesionál. Neremcal, byl to noblesní pán a když se mu něco nelíbilo, vše řekl velice elegantně. Nedělal žádné scény a udělal vše, co po něm režisér chtěl," zavzpomínal na Lubomíra Lipského pro ŽivotvČesku.cz režisér Zdeněk Troška.

Mnohokrát oceněný herec byl představitelem humoru i v osobním životě a v kolektivu byl vždy velmi oblíbený. "Byl obrovský kamarád. Nezkazil žádnou legraci, pořád byl dobře naladěný. Nikdy jsem ho neviděl zarmouceného nebo naštvaného, byl to opravdu, klobouk dolů, pan herec. Byl sluníčko. Ke všem pozorný, vlídný a gentleman," dodal pro ŽivotvČesku.cz úspěšný režisér a mistr především komedií a nádherných pohádek.

Lubomír Lipský zemřel 2. října 2015 ve věku 92 let. Hercův vnuk Matěj tehdy uvedl, že naposledy vydechl ve spánku a příčinou úmrtí bylo selhání srdce. K poslednímu odpočinku byl uložen na Olšanských hřbitovech.

Lubomír Lipský (†92) byl nejen legendární herec, ale také lidsky skutečná osobnost. Letos ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.