Lubomír Volný opět řádil ve Sněmovně. Zdemoloval stůl předsedajícího. Je to pohodlné místo, řekl k incidentu, po němž byl vyveden

Poslanec Lubomír Volný
Poslanec Lubomír Volný
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 9. 2021

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (48) už poněkolikáté pokusil zablokovat hlasování. Tentokrát o odvolání radní České televize Hany Lipovské (30) z funkce. Stalo se tak v pátek odpoledne v dolní komoře. Volný se rozhodl setrvat u řečnického pultíku i s vědomím, že bude vyveden. K tomu došlo. Po zásahu ochranné služby, která poslance vyvedla, zbylo poničené místo pro předsedajícího schůze. "Co já bych hradil, když mě nezákonně vyvedli. Ať si to zaplatí sami," řekl směrem k incidentu Lubomír Volný pro ŽivotvČesku.cz.

Poslanec prohlásil, že bude u stolu předsedajícího sedět nebo stát, dokud ho policie nevyvede. Po konci svého proslovu odmítl místo opustit. Pro ŽivotvČesku.cz vysvětlil své jednání.

"Projednávalo se odvolání Hany Lipovské z rady České televize. Je tu mafie, které Hana Lipovská vadí, protože jediná kritizuje poměry České televize. Chtějí si tam dosadit zase někoho, kdo jim bude zobat z ruky. Ona je hluboce věřící, takže bere lhaní jako smrtelný hřích a vypověděla jim poslušnost, tak ta mafie, kterou řídí prakticky celá Sněmovna, se rozhodla, že se jí zbaví," řekl pro ŽivotvČesku.cz Lubomír Volný.

"Drze jsem okupoval křeslo předsedy Sněmovny. Musím říct, že je to mírně pohodlné místo. Policisté tam vytrhli mikrofon. Já jsem se mikrofonu držel, oni to vytrhli se mnou," řekl pro ŽivotvČesku.cz Lubomír Volný s tím, že uhradit škodu nehodlá. "Co já bych hradil, když mě nezákonně vyvedli. Ať si to zaplatí sami," dodal.

Sněmovna nakonec radní Hanu Lipovskou z Rady České televize odvolala. To minulý týden doporučil sněmovní volební výbor, a to kvůli jejímu politickému angažmá a také kvůli údajné ztrátě nezávislosti. Pro odvolání hlasovalo 64 z 80 přítomných poslanců. Pro odvolání byli poslanci z ANO, ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Proti byli poslanci SPD, komunisté a dva nezařazení poslanci.

Za uskupení Volný blok Hana Lipovská kandiduje do Sněmovny. Lídr Volného bloku Lubomír Volný v pondělí řekl, že pokus o její odvolání má za cíl zbavit televizní radu kritika generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.