Luboš Xaver Veselý otevřeně: Kvůli opatřením jsem přibral 5 kilogramů na celkových 170. Teď mě hlídají

Luboš Xaver Veselý je kvalitní moderátor
Luboš Xaver Veselý je kvalitní moderátor
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 11. 2020

Moderátor Luboš Xaver Veselý (51) se vždy řadil k lidem, kteří bojují s nadváhou. Jeho metabolismus je geneticky pomalejší, a to znamená, že oproti jiným lidem se s nadsázkou řečeno podívá jen na rohlík, a váha jde nahoru. "Vždy jsem s váhou bojoval. A nedávno jsem navíc nabral pět kilogramů, což už začalo být alarmující," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Luboš, který se řadí mezi kvalitní a zkušené »spíkry«.

Člen rady České televize a rádiový moderátor v minulosti dokázal značně zhubnout. Ovšem jak to bývá, nepodařilo se mu to udržet. A dnes je opět na váze, která mu dělá starosti a navíc nese zdravotní rizika.

"Covid samozřejmě jako u většiny Čechů u mě způsobil to, že jsem přibral asi pět kilogramů a váha se mi pomalu začala blížit ke 170 kilogramům, a to je dost. Je to už alarmující, proto jsem zašel za odborníkem," řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který svými poměrně zajímavými názory dělí lidi na dva tábory. A to zejména z důvodu, že před ničím neutíká a říká věci tak, jak je opravdu cítí.

Luboš se před lety pustil do hubnutí a dokázal shodit přibližně na 130 kilogramů. To se mu dařilo držet asi rok. Pak se váha začala vracet do původních hodnot. A vládní opatření, kdy jsou lidé více doma, mu nepomohly. Před pár týdny se ale rozhodl znovu pro razantní změnu a proměnu.

"Není to dobré a ze své současné váhy radost nemám. Lékař mi přikázal, že musím každý den ujít 6 tisíc kroků, a to poctivě plním přibližně měsíc. Kontroluje mi to přes telefon. Takže se dávám zpět do formy a věřím, že opět shodím," dodal s nadějí v hlase pro ŽivotvČesku.cz Xaver, který mezi svými kolegy platí za extrémně pracovitého člověka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.