Lucie Bílá se ukázala po boku bratra. Akci jsem ozdobil sebou samým a zase jsem běžel, říká Karel Zaňák

Zpěvačka Lucie Bílá a její bratr Karel Zaňák
Zpěvačka Lucie Bílá a její bratr Karel Zaňák
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 6. 2021

Zpěvačka Lucie Bílá (55) vyrazila do společnosti u příležitosti tiskové konference ke spuštění kampaně Klub přátel spolku Nové Háro. Akce se konala v jejím divadle a kromě oceňované umělkyně se jí zúčastnili i její partner Radek Filipi (37), syn Filip Kratochvíl (26) a bratr Karel Zaňák. Ten se ale ukázal jen na okamžik a pak odešel o patro výš pracovat. "Byl jsem přesvědčený, že je potřeba akci trochu ozdobit, tak jsem ji ozdobil sebou samým," řekl Karel Zaňák pro ŽivotvČesku.cz a vysvětlil, proč se více nezúčastnil.

V pražském Divadle Lucie Bílé se uskutečnila tisková konference ke spuštění kampaně Klub přátel spolku Nové Háro. Tento spolek pomáhá onkologicky nemocným dětem a dospívajícím výrobou paruk na míru, členové Klubu přátel pak mohou měsíčně příspět finančním obnosem.

Na akci kromě Lucie Bílé, jejího partnera a syna dorazil i zpěvaččin bratr Karel Zaňák. "Já jsem si tu akci neužil, protože jsem měl kancelářskou práci. Seděl jsem nad akcí o patro výš a pracoval jsem, nic jsem z toho neměl, to říkám otevřeně," řekl sourozenec Lucie Bílé pro ŽivotvČesku.cz.

Tiskové konference se bratr několikanásobné zlaté slavice zúčastnil jen na krátký moment. "Byl jsem přesvědčený, že je potřeba akci trochu ozdobit, tak jsem ji ozdobil sebou samým. Když jsem splnil tento úkol, zase jsem běžel nahoru," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Karel Zaňák.

Kampaň byla zaměřená na onkologicky nemocné děti a mladistvé. "Tyhle věci těžce nesu. Zavřel jsem si okno a ťukal jsem do klávesnice, abych to nemusel vnímat. Sám mám dítě a neumím si představit nějaké takové starosti. Zasáhlo mě to. Stranil jsem se spíše účelově a splnil jsem si práci," dodal Karel Zaňák pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.