Lucie Šafářová promluvila o těhotenství. Popsala, jak si udržuje postavu před druhým miminkem

Bývalá tenistka Lucie Šafářová
Bývalá tenistka Lucie Šafářová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2021

Rok uplynul a dcera tenistky Lucie Šafářové (34) a hokejisty Tomáše Plekance (39) bude slavit první narozeniny. Rodiče nevylučují, že maličké Leontýnce pořídí sourozence. "Neplánujeme, ale zároveň se nebráníme, necháváme to na přírodě," řekla usměvavá sportovkyně pro ŽivotvČesku.cz.

Lucie Šafářová má za sebou náročné období, které bylo ale plné světlých okamžiků a velkých rodinných výzev. Vrcholem byl prosinec, kdy se sledovanému sportovnímu páru narodila dcera Leontýnka. Tomáš Plekanec má dva syny z předchozího manželství se zpěvačkou Lucií Vondráčkovou (41) a je možné, že v roce 2022 se z něj stane čtyřnásobný otec. Sympatická sportovkyně prozradila, že o druhém miminku vážně uvažuje.

"Miminku bychom se nebránili, ale nemohu říct, že ho plánujeme. Necháváme to hodně na přírodě a necháváme to plynout. Takže určitě neplánujeme, ale zároveň se nebráníme větší rodině," vysvětlila čtyřnásobná vítězka Fed Cupu a olympijská medailistka z Ria de Janeira pro ŽivotvČesku.cz.

Na očích je tenistce vidět, že by si miminko přála, na postavě zatím není zatím pozorovatelný ani sebemenší náznak. Lucie Šafářová přiznala, že jako sportovkyně je navyklá na rutinu a udržování figury jí problémy nedělá a nikdy nedělalo.

"K postavě mi můj sportovní život hodně přispěl. Mám pořád ráda různé sporty, jsem hodně aktivní člověk, ráda jsem v pohybu a cvičení mě baví neustále. Myslím si, že je to hodně o rutině a zvyku. Baví mě sportovat s manželem a přáteli, ale když není čas vyrazit s partou, tak si ráda zacvičím i sama doma," uvedla pro ŽivotvČesku.cz otevřeně s tím, že do pohybu se nutit nikdy nemusela, naopak si někdy přijde aktivní až moc.

I úspěšná sportovkyně ale může mít nějaké hříchy. "Hřích mám i já, miluji hranolky. Klidně s kečupem i tatarkou najedou. A také mám hodně ráda buchty," práskla na sebe s širokým úsměvem, ale rychle dodala, že má opravdu rychlé spalování a v jídle se hlídat nemusí. "Já mám to štěstí, že si mohu dopřávat, co chci. Zároveň ale jako sportovkyně jsem se naučila jíst zdravě. U nás doma je standardem hodně zeleniny a ovoce, ale nebráníme se ani sacharidům, ale raději ve zdravé formě," doplnila pro ŽivotvČesku.cz žena, která po uzavření profesionální kariéry rozkvetla a je ozdobou každé společenské akce, kam s manželem i bez něj zavítá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.