Lucy Liu poznala vrchol. Z čínsky mluvící holčičky ženou, která mluví šesti jazyky

Lucy Liu je populární herečka
Lucy Liu je populární herečka
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 12. 2020

Charlieho andílci a Kill Bill - legendární snímky, díky nimž se Lucy Liu, která na svých 52 let ani trochu nevypadá, proslavila po celém světě. Jako malé by jí slávu zřejmě nikdo nepředpovídal, narodila se sice v New Yorku, ale léta neuměla ani slovo anglicky.

Lucy Liu se narodila v americkém New Yorku rodičům, kteří do států imigrovali z Číny. Ona a její dva starší sourozenci s rodiči vyrůstali ve čtvrti Queens, doma mluvili jen čínsky a anglicky nemluvili ani nerozuměli.

Jazykem země, v níž žije, se začala Liu učit až v 5 letech. Angličtinu se naučila poměrně rychle a při studiích střední a vysoké školy si doplnila vzdělání a znalosti o další 4 jazyky.

Objevení

První příležitost prorazit dostala Liu v 19 letech, když si ji v metru vyhlédl hledač talentů. Natočila jednu reklamu a pak se po ní na nějaký čas znovu slehla zem. Jak sama říká, pro Asiatky v showbyznysu tou dobou moc prostoru nebylo.

Lucy dosáhla průlomu na počátku 90. let, když byla obsazena do malé role v seriálu Beverly Hills 90210. Lidé si jí nemuseli všimnout, ale začaly jí chodit pozvánky na herecké konkurzy.

Skutečný vrchol

Široké spektrum diváků Lucy Liu oslovila až o dalších 10 let později v seriálu Ally McBealová. V konkurzu na postavu, kterou chtěla hrát, neuspěla, ale zaujala produkci natolik, že byla vytvořena postava přímo pro ni.

Později si zahrála v řadě dalších slavných filmů a seriálů, získala několik televizních cen a herectvím se živí i dnes. Je proto vzorem mnoha žen a dívek asijského původu, kterým je svou pílí, díky které se dostala na vrchol, příkladem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.