Lucy ze seriálu Dallas: Herečka Charlene Tilton zestárla v okouzlující dámu

Herečka Charlene Tilton má nadanou dceru Cherish
Herečka Charlene Tilton má nadanou dceru Cherish
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 9. 2020

Americká herečka Charlene Tilton (61) se proslavila rolí Lucy Ewingové v legendárním seriálu Dallas. Dnes je z ní zralá šedesátnice, která si v osobním životě prošla těžkými časy a alkoholismem, ze kterého se naštěstí dostala.

Seriál Dallas patří ke kultovním klasikám televizní tvorby sedmdesátých let. Charlene Tilton ztvárnila jednu z hlavních rolí – pohlednou blondýnku Lucy Ewingovou, nejstarší dceru Garyho Ewinga a vnučku bohaté rodiny vlastnící gigantickou naftařskou společnosti Ewing Oil. Herečka, která měří pouze 150 centimetrů, toužila po filmové kariéře už jako dítě. Zlom přišel až s rolí Lucy v Dallasu, se kterou se herečka ztotožnila okamžitě po přečtení scénáře, jak sama přiznala ve známé show Oprah Winfreyové (66). Tehdy teprve sedmnáctiletá blondýnka se v podstatě přes noc stala celosvětovou hvězdou a naivní Lucy Ewingové se zhostila skvěle.

"Nechtěla jsem stát za branami Hollywoodu, chtěla jsem hrát ve filmových studiích," přiznala v televizní show.

Charlene Tilton prošla dvěma manželstvími a z toho prvního se zpěvákem Johnnym Leem (74) má krásnou dceru Cherish Lee (38). Obrovská životní rána přišla v roce 2009, když její snoubenec a kameraman Cheddy D. Hart (†54) zemřel na infarkt pouhý den před Štědrým dnem. Herečku jeho smrt těžce zasáhla a v zoufalství se uchýlila k alkoholu. Přiznala, že trpěla vážnými depresemi a dlouhé týdny odmítala opustit svůj dům v Los Angeles.

K roli Lucy Ewingové se vrátila v roce 2012, kdy se Dallas začal znovu vysílat na americké stanici TNT v novém pokračování. Působila v něm další dva roky. Rodačka ze San Diega je i po šedesátce atraktivní dáma s šarmem a její mladá podoba seriálové Lucy zůstává v její tváři stále viditelná. Charlene Tilton se nyní aktivně věnuje dobrovolnictví v neziskové organizaci Actors for Autism, která se zaměřuje na pomoc dětem s autismem a snaží se jim nabídnout nejlepší příležitosti k rozvoji a vzdělání. S nástupem pandemie covid-19 se navíc zaměřila na sebevzdělávání. "Dělala jsem hodně online kurzů. Třeba ohledně Instagramu a práce na sociálních sítích, v tom jsem hrozná. Tolik lidí umí realizovat své nápady, takže je vzrušující, že se to můžu naučit taky," uvedla sympatická herečka pro Fox News.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.