Luděk Sobota zavzpomínal na Okresní přebor. Teď už se mi ale nic nechce, měl bych jít na operaci, říká

Herec a komik Luděk Sobota
Herec a komik Luděk Sobota
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 7. 2021

Nechybí mu humor a také charisma. Herec Luděk Sobota (78) se zapsal do povědomí diváků v mnoha rolích, ale televizní seriál Okresní přebor mu přinesl možnost představit se v trochu jiné herecké poloze. Na účinkování v něm vzpomíná rád a má i něco, díky čemu si k postavě Václava Orla našel sympatie. "Společného máme třeba to, že jsem také hrál fotbal - i když sportů jsem dělal více. Na natáčení byla výborná parta lidí," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz.

Legendární komedie Jáchyme, hoď ho do stroje, Zítra to roztočíme, drahoušku…! nebo Jak dostat tatínka do polepšovny – ve všech filmech prokázal herecký talent a um komika Luděk Sobota. Ale vynikl také v populárním televizním seriálu Okresní přebor, který se na obrazovky nejúspěšnější komerční stanice dostal před 10 lety. V něm ztvárnil trenéra Václava Orla - předsedu klubu a manžela Antonie Hnátkové, kterou hrála Jaroslava Pokorná (74).

"Společného s ním mám třeba to, že jsem také hrál fotbal - i když sportů jsem dělal více. Na natáčení byla výborná parta lidí, ale přiznám se, že už se mi moc do ničeho dalšího nechce. Teď jsem ještě dělal na filmu, který zatím nebyl v kinech s názvem Stáří není pro sraby. Což mě docela bavilo, byli tam ještě starší, než jsem já (směje se)," řekl Luděk Sobota pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ho v současné době trápí zdravotní problémy.

"Měl bych jít na operaci kyčle, ale moc se mi do toho nechce. Takže se tak trochu belhám po zahradě a různě kolem domu. Na rentgenu mi potvrdili, že by to chtělo vyměnit kyčelní kloub, jenomže se k tomu zkrátka příliš nemám. Je to náročná operace, i když bych byl tady blízko v nemocnici, i tak stále váhám. Jsem dost starý, tak mě napadají i špatné myšlenky. Řekl bych o sobě, že jsem věčný pesimista. Moje žena naštěstí není, takže to vyvažuje," dodal Luděk Sobota pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.