Luděk Sobota zavzpomínal na pořad Country estráda. Prozradil, jak se k němu Ivan Mládek choval

Herec Luděk Sobota
Herec Luděk Sobota
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 1. 2021

Oblíbenou součástí televizního programu byl od roku 2001 zábavný pořad Country estráda, jehož tváří byl zpěvák Ivan Mládek (78). Po jeho boku se v show objevoval také herec a bavič Luděk Sobota (77), který zavzpomínal na natáčení a spolupráci se známým komikem. "Na mě jediného Ivan nebyl přísný," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Televizní zábava po roce 2000 nabídla divákům pořad s názvem Country estráda, který svými humornými scénkami a vtipy bavil a přinášel osvěžující nadhled. Úspěch si získal také díky hereckým výkonům řady protagonistů, kteří se na něm podíleli. Jedním z nich byl i zkušený umělec Luděk Sobota, který patří k legendárním komikům české scény. Zavzpomínal na časy natáčení a také to, jakou má zkušenost s Ivanem Mládkem.

"Rád na to vzpomínám, vlastně na vše, co jsem kdy dělal s Ivanem Mládkem. Country estráda byl jeho pořad," řekl Luděk Sobota pro ŽivotvČesku.cz.

Pořad plný hvězd byl divácky velmi oblíbený, ale při natáčení se dbalo především na profesionalitu a humorných momentů na place příliš nebylo. "Ivan byl poměrně přísný vůči svému souboru, který tam vystupoval. Jediný, ke komu nebyl přísný, jsem byl já. Stále mě dával ostatním za příklad. Oba s Ivanem jsme komici, ale v běžném životě tím humorem nějak moc neoplýváme," přiznal herec, kterého 28. října 2017 prezident Miloš Zeman (76) ocenil medailí za zásluhy.

Podobný formát pořadu tady dlouho nebyl, a tak se nabízí otázka, zda by představitel automechanika Františka Koudelky z československé komedie Jáchyme, hoď ho do stroje, něco takového na televizních obrazovkách uvítal.

"Možná ano. Ale jsem takový línější, proto mi celkem vyhovuje, že v současné době té práce nějak extra moc nemám," řekl pro ŽivotvČesku.cz Luděk Sobota, který propůjčil svůj hlas postavě Pankráce v herní klasice, kterou je česká adventura Polda.

Pracovní volno si herec celkem užívá a snaží se udrzovat v kondici. Ale věnuje se i umělecké tvorbě.

"Každý den dopoledne chodím na procházky, kdy se jdu projít na hodinu po Malvazinkách. Také věnuju volné chvíle psaní své druhé knihy s názvem Paraziti mezi námi. Tu první jsem vlastně vydal taky tak trochu díky Ivanu Mládkovi, protože jsem byl na křtu jeho knihy a oslovil mě ředitel nakladatelství," dodal Luděk Sobota pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.