Reklama:

Majetek Meghan Markleové a prince Harryho byl skoro nulový. Zachránilo je tajné dědictví po princezně Dianě

Princ Harry a Meghan Markleová
Princ Harry a Meghan Markleová
Foto: Showpix
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 3. 2021

Meghan Markleová (39) a princ Harry (36) se už před více než rokem odtrhli od královské rodiny a žijí v Americe. V rozhovoru na televizním kanálu CBS s moderátorkou Oprah Winfreyovou (67) prozradili, že byli úplně odříznuti od rodinných financí. Nový život si měli zařídit za peníze z Harryho dědictví po tragicky zesnulé princezně Dianě (†36) a posléze se postavili na vlastní nohy.

Reklama:

Meghan Markleová a princ Harry odešli z královské rodiny a Británie skoro s prázdnýma rukama. Peníze, které do té doby dostávali za povinnosti související s jejich tituly, jim byly pochopitelně odebrány. Odstřižení od bohaté pokladnice jim ale nezabránilo v postavení na vlastní nohy v Americe.

Reklama:

"Odtržení od rodiny jsme byli schopní jen díky penězům po mé matce," řekl upřímně Harry v rozhovoru s Oprah Winfreyovou. Zdroj blízký britským monarchům magazínu Marie Claire potvrdil, že Diana zanechala princům 10 milionů dolarů ve fondu, ke kterému dostali přístup až po svých 30. narozeninách.

Finanční nezávislost byla jedním z prvních důvodů, které Harry a Meghan uvedli při vysvětlování takzvaného Megxitu. Harry, stejně jako princ William, dostává z fondu vytvořeného jeho matkou 450 tisíc dolarů, tedy necelých 10 milionů korun ročně. Po úprku z Británie se tak mohli usadit v luxusním sídlu v Los Angeles a zaplatit si ochranku, kterou jim královská rodina údajně odepřela.

Slova o finanční nezávislosti nebrali Harry a Meghan na lehkou váhu a uzavřeli rovnou dvě smlouvy s velkými společnostmi, konkrétně Spotify a Netflix. Magazín Forbes uvádí, že podle zdroje ze společnosti se manželé ze Sussexu upsali k podcastům ve smlouvě na 3 roky, která jim má přinést 15 až 18 milionů dolarů.

Vytváření audio a video obsahu je součástí smlouvy s Netflixem, kterou Meghan a Harry podepsali na celých 5 let. The Wall Street Journal uvádí, že tato smlouva jim může v následujících letech vynést až 100 milionů dolarů, jak deníku prozradili zaměstnanci, kteří na dokumentech pracovali.

Televize CBS, Oprah Winfreyová i královský pár tvrdí, že za rozhovor, který pobouřil svět, Meghan a Harry nedostali ani korunu. Vzhledem k výše uvedeným závazkům se ale rozhodně nedá říct, že se bez peněz za kontroverzní interview budou mít špatně.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: