Majora Houlihanovou ze seriálu M.A.S.H byste dnes nepoznali. Ubrala na úpravách obličeje a sluší jí to

Herečka Loretta Switová
Herečka Loretta Switová
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 10. 2020

Řada lidí si dodnes pamatuje legendární seriál M.A.S.H., od jehož uvedení na televizní obrazovky uplynulo už 48 let. Celkem se natáčel 11 let a za tu dobu vzniklo šest sérií. Seriál z prostředí vojenské nemocnice si za roky od vzniku získal nemalé množství fanoušků, kteří si zamilovali hlavní postavy. Třeba blondýnku Margaret Houlihanovou, kterou ztvárnila herečka Loretta Switová (82).

Herečka za svou roli získala čtyři nominace na Zlatý glóbus, osm nominací a dvě vítězství v televizních cenách Emmy, na které byla desetkrát nominována. V seriálu působila ve všech šesti sériích.

I když šlo o vrchol jejího herectví, Loretta Switová je také zpěvačkou a tanečnice, a tak se po celou svou hvězdnou kariéru objevovala v řadě televizních speciálů a varietních pořadů, kde toto své umění mohla uplatnit.

Ve svém životě se stala vegankou a ochránkyní zvířat, za což získala ocenění Ženy roku hned od dvou světových organizací. Před lety se vrátila na prkna, která znamenají svět a její sláva z legendárního seriálu se pomalu začala vytrácet.

Přestože dnes jí je dvaaosmdesát let, udržuje se sportem a jógou. Prošla i několika estetickými zákroky a chvíli to vypadalo, že se z ní stane velmi ošklivá paní. Nakonec ale před oslavou osmdesátých narozenin v zákrocích polevila. A aktuálně ve svém pokročilém věku vypadá velmi dobře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.