Máma ze seriálu Alf zestárla a na ulici byste ji nepoznali. Anne Schedeenová herectví dávno pověsila na hřebík

Herečka Anne Schedeenová
Herečka Anne Schedeenová
Foto: Profimedia.cz

Seriál Alf pojednávající o chlupatém mimozemšťanovi s velkým nosem byl v 80. letech velkým televizním hitem. Mámu od rodiny Tannerových, se kterou podivný marťan žil, ztvárnila herečka Anne Schedeenová (72). Ta se ve filmu naposledy objevila v roce 1996 a Alf byl jejím největším kariérním úspěchem. Výrazně zestárla a na ulici byste ji dnes zřejmě nepoznali.

Herečka Anne Schedeenová se nejvíce proslavila v seriálu Alf. Hrála ještě v několika dalších seriálech a filmech, ale pro mnohé zůstane ženou jedné role. Z televizního světa se stáhla ještě před koncem 90. let a dnes si užívá důchodu. Stáří se na ní nicméně podepsalo.

Přestože byl Alf nejzářnějším bodem hereččiny kariéry, na natáčení příliš ráda nevzpomíná. To má koneckonců s většinou kolegy společné. "Výsledek měl velký úspěch, ale pracovní prostředí nebylo moc příjemné. Vím, že Max Wright, který hrál mého manžela, loutku Alfa nenáviděl. Vadilo mu, že byl méně podstatný než něco skutečně neživého," zavzpomínala Anne pro magazín People.

Pracovat s loutkou nebylo prý jednoduché pro nikoho. "Když vedete konverzaci s plyšovou figurou skoro bez výrazu, musíte to být vy, kdo ve scéně obstará zábavu. Já jsem toho hnědého chlupáče ale stejně měla ráda, patří mezi významné součásti mého života," vzpomíná herečka, kterou by dnes už leckdo nepoznal.

Anne sice neprozradila, zda je s některými s kolegů dodnes v kontaktu, ale vzhledem k jejím slovům to není pravděpodobné. "Obzvláště dospělí herci měli velmi složité povahy. Byli jsme jako jedna velká rodina, ale hodně dysfunkční," připustila.

Seriál Alf byl úplně poslední, který Anne Schedeenová kdy natočila. V roce 1996 natočila svůj poslední film a poté se stáhla do ústraní. Ve svých 72 letech si užívá důchodu a netrápí se pravidly krásy, která pro stárnoucí ženy nemilosrdný Hollywood nastavil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.