Manžel Heleny Vondráčkové prozradil tajemství, jak se mu před 23 lety podařilo sbalit legendární zpěvačku

Martin Michal s manželkou Helenou
Martin Michal s manželkou Helenou
Foto: Se svolením Martina Michala
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 3. 2023

Legenda české pop music Helena Vondráčková (75) je podruhé vdaná a před téměř dvaceti lety - přesně 22. února 2003 - vstoupila do manželství s o dvanáct let mladším podnikatelem Martinem Michalem. Spolu jsou ale déle, a to dlouhých 23 let. "Je to kus života a pořád nás to baví," řekl pro ŽivotvČesku.cz manžel fenomenální zpěvačky s tím, že jeho tajemství, jak se mu stále okouzlující choť podařilo sbalit, bylo, že ji zkrátka »ukecal«.

Když se Helena Vondráčková vdávala za svého osudového muže, měla jasno, že to vydrží až do konce života. Za svědky byli manželům v jejich velký den někdejší ředitelka Linky bezpečí a manželka bývalého ministra obrany Zuzana Baudyšová a šéf fotbalového klubu Amfora Petr Salava.

Manžel věhlasné umělkyně uvedl, že na společné cestě museli překonat řadu překážek. Vše negativní ale mělo ve výsledku opačný efekt - tedy jejich svazek posílilo a stmelilo.

Celkem jsou spolu Helena Vondráčková a Martin Michal úctyhodných 23 let. "My jsme byli v takové poměrně zajímavé situaci, kdy jsme byli oba v Amfoře, která pořádá sportovní a kulturní akce. V rámci zájezdu na Bali jsme se v exotice sblížili. Když se ohlédnu, tak my jsme měli poměrně velké množství podobných zálib, ale hlavní bylo, že jsme si povídali a měli si pořád co říct, což stále trvá. Takže se dá říct, že jsem Helču ukecal," vylíčil pro ŽivotvČesku.cz manžel umělkyně, jak se mu podařilo obměkčit srdce ženy, která už tehdy měla významné množství nápadníků. Všem odolala, jen Martin Michal měl zkrátka mnohem lepší taktiku, což jak se dlouhých třiadvacet let ukazuje, se mu vyplatilo.

V současnosti největší radost dělají manželům vyprodané koncerty zpěvačky pro první polovinu roku, ale i jejich psí kamarádka. Jessie se stala součástí rodiny poté, co Helena Vondráčková přišla o třináctiletou zvířecí parťačku Elsu. Zpěvačka je milovnicí psů, už jich měla osm, přičemž poslední čtyři byli stejného plemena. A tak se po smutném rozloučení s Elsou manželé rozhodli, že si pořídí nového zvířecího miláčka, který s nimi již dva roky roky tvoří skvělou a harmonickou rodinu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.