Manželka Leoše Mareše ukázala luxusní postavu jen v plavkách. Na její křivky se dá přihlížet s obdivem

Monika Marešová s manželem
Monika Marešová s manželem
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 1. 2023

V březnu to bude rok, kdy Monika Marešová (41), manželka známého moderátora Leoše Mareše (46), porodila svou dceru Alex. V současnosti se rodina nachází na dovolené v Miami - což je největší město v jihovýchodní části Floridy. Pohledná influencerka se aktuálně na svém sociálním profilu pochlubila svou postavou, kterou lze označit za prvotřídní. Tu zformovala patrně nejen stravou, ale i pravidelnými dlouhými procházkami. Že udělala dobře, potvrdila lékařka interní medicíny a odbornice na zdravý životní styl Kateřina Cajthamlová. "Takové naprosté minimum, které by žena měla mít, je zhruba 12 hodin chůze nebo podobného pohybu týdně," nastínila specialistka pro ŽivotvČesku.cz.

Monika Marešová, která svému muži povila třetí dítě - dceru Alex, patří mezi maminky, které nechtějí strávit mateřskou doma v teplákách a s tabulkou čokolády v ruce. Na své kondici pracuje především pomocí chůze s kočárkem, což opakovaně ukázala na svém profilu na Instagramu. A jak je aktuálně vidět, její úsilí jí přináší viditelné výsledky.

Na postavě Moniky Marešové je zřejmé, že se v jejím případě nejedná pouze o procházky kolem domu, ale skutečně dlouhé vycházky. Jinak by podle vědy neměly šanci její figuru ovlivnit. 

"Dneska je ten trend 10 tisíc kroků denně, ale to je bohužel množství chůze, které je nedostatečné z hlediska nejen hubnutí, ale zdraví obecně. Možná by s přivřenýma očima mohlo stačit pro nepříliš aktivního muže, pro ženu však ne, protože ta potřebuje pohybu mnohem více," vysvětlila lékařka Kateřina Cajthamlová pro ŽivotvČesku.cz, jak by lidé k pohybu měli přistupovat.

Důvodem, proč tomu tak je, je zejména evoluce. Zatímco muži fungovali jako lovci, což obnášelo především tiché čekání v lese na zvěř, ženy jako sběračky byly celý den v pohybu, a tak se jejich organismy přizpůsobily většímu množství pohybu, který však již dnes nemají.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.