Manželka muže, který krmil batole smažákem, prozradila, jak se jim změnil život po Výměně. Režisérka oplakala zacházení s dětmi

Výměna manželek - Saša
Výměna manželek – Saša
Foto: Se svolením TV Nova
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 3. 2022

Poslední díl reality show, kde si dvě rodiny vymění manželky, opět šokovala velkou část veřejnosti. Maminka Bára (21) totiž odstavila sedmnáctiměsíčního Kubíka těsně před natáčením, a tak se náhradní manželka Saša (31) musela potýkat s neustále plačícím dítětem. Situace byla o to horší, že tatínek Jakub (25) byl kategoricky proti tomu, aby jeho syn dostal kojenecké mléko. "Kdo ví, co v tom je, já to nevyrábím," vysvětloval své obavy ohledně toho, co by měl jeho syn konzumovat.

Atmosféra v domácnosti tak byla po celou dobu poměrně napjatá. Saša jako zdravotní sestra prosazovala umělé mléko a kritizovala, že se Jakub snaží syna krmit smaženým sýrem. Bohužel mezi nimi k větší shodě nedošlo, a tak na deset dní v rodině Báry a Jakuba nevzpomíná příliš ráda a ani neměla snahu po návratu zavádět jakékoli novoty. "V naší rodině se po natáčení téměř nic nezměnilo, jen dcera Viktorka přestala používat inzulinová pera a přešla na pumpu, což nám ulevilo od spousty starostí," popsala Saša, jak se život rodiny s dítětem trpícím cukrovkou posunul.

Naopak Bára svými slovy překvapila, kolik věcí se v jejich domácnosti po účastni v reality show změnilo. "Ty peníze nám vlastně umožnily se hodně posunout. Zaplatila jsem si a dodělala vzdělání, takže teď můžu pracovat. Také jsme si oba s Kubou zaplatili řidičáky, takže změna je to velká," popsala mladá maminka, která své první dítě porodila v pouhých 17 letech, a tak pro ni i jejího manžela byl začátek rodinného života poměrně náročný.

Co se výchovy dětí týče, Bára po žádných změnách netoužila. Ba naopak, ona i její muž měli pocit, že se Saša jejich dětem nevěnovala dostatečně a raději trávila čas u televize. To bylo ostatně vidět i na jejích dcerách - Viktorce (7) a Valerii (4), které byly obě zvyklé trávit spoustu času ve společnosti elektroniky. Mladá maminka pozitivně zhodnotila, že se po Výměně její muž Jakub snaží, aby před dětmi nemluvil tolik sprostě.

Na tom, že Jakub odmítl pro syna umělé mléko, neshledala Bára nic divného. Naopak se domnívá, že se jednalo spíše o nezvládnutí situace ze strany Saši, než že by šlo o skutečnou krizi. Režisérka pořadu Jana Rezková však pro ŽivotvČesku.cz sdělila, že pro celý štáb byl pobyt s Jakubem a Sašou velice těžký. "Tohle bylo opravdu náročné. Štáb, který byl na místě, se vracel úplně vyřízený a všichni jsme z toho byli hlavně smutní. Jakub si svůj názor na umělé mléko vůbec nenechal vymluvit, takže malý plakal skutečně pořád," prozradila.

"Pro mě je vždy náročné, když vidím, jak se v rodině zachází s dětmi. Mockrát jsem plakala, stane se, že mě ty emoce úplně přepadnou," řekla v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz režisérka populární reality show Jana Rezková s tím, že ve vyhraněných případech už štáb podal i podnět na sociální odbor, aby došlo k přezkoumání vztahů v rodině. Musí však jít o skutečně závažné případy, o jejichž dalším vývoji se diváci již zpravidla nedozví.

Obsazení opravdu extrémních rodin do pořadu se ale štáb snaží spíše vyhýbat. To nejhorší z českých domácností tak zůstává nejspíš i nadále skryto. "Já vždy říkám, že ti lidé mají občanku, mohou volit, jsou svéprávní a mají právo se rozhodnout, zda do toho pořadu chtějí jít, nebo ne. Toto nejsou žádné extrémní rodiny, extrémní rodiny netočíme," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Jana Rezková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.