Manželka Petra Fialy pod dohledem módní policie. Příjemná změna, řekla návrhářka ke srovnání s Monikou Babišovou

Premiér Petr Fiala s manželkou Janou Fialovou
Premiér Petr Fiala s manželkou Janou Fialovou
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 1. 2022

Veřejnost se s Janou Fialovou (49) začala intenzivně seznamovat, když se její manžel Petr Fiala (57) stal předsedou vlády. Bioložku a proděkanku brněnské lékařské fakulty nyní hodnotí veřejnost i experti. Pro ŽivotvČesku.cz její styl okomentovala módní návrhářka Anna Tejklová. "Na premiérský pár je moc příjemný pohled," sdělila odbornice na módu.

Jana Fialová má doktorát v oboru hygiena, preventivní lékařství a epidemiologie. Je proděkanku brněnské lékařské fakulty, nesnáší kouření a sama sebe považuje za konzervativní ženu, která si ráda vychutná dobrá víno, protože vyrostla ve vinařské rodině.

Petra Fialu poznala během vlny demonstrací v listopadu 1989. Jí by sedmnáct let, Petr Fiala byl o osm let starší. "Přijel v říjnu 1989 z vojny zpět do Brna a společní známí nás seznámili. Začátkem listopadu jsme se viděli poprvé. Už jsem o něm věděla, ale byl to ten první pohled, který rozhodl," popsala manželka předsedy vlády v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Na její styl »hodila« přísné oko módní návrhářka Anna Tejklová, která stojí za oděvní značkou Anna Anna. Odbornice na módu, která si potrpí na vhodně zvolené doplňky a detaily, hned na úvod řekla, že má před sebou fotky premiérského páru, který vnímá jako velkou změnu ve srovnání s Babišovými.

Volila s noblesou

Úvodní snímek zachycuje manžele v den voleb. Jana a Petr Fialovi šli na cestě k volební urně a doufali, že voliči dají zelenou skutečné změně.

"Paní Jana Fialová působí moc hezky, elegantně a upraveně. Také zde konečně vidíme, jak lze krásně opticky protáhnout krk vhodně zvoleným výstřihem. Projmuté sáčko zdůrazňuje štíhlý pas. Kdyby ho chtěla zúžit ještě více a prodloužit i opticky nohy, zastrčená halenka do sukně by tuto službu udělala a celek by vypadal ještě lépe. Sice nejsem fanoušek tmavých barev dohromady, tedy kombinace tmavě modré a černé, ale zde to díky lesklému materiálu sukně nevypadá nijak špatně. Top ve starorůžové barvě ladí, rozpuštěné, ale stále upravené vlasy dodávají střízlivému modelu ženský šmrnc. Paní Janě to moc sluší," řekla pro ŽivotvČesku.cz svůj názor Anna Tejklová.

Horká fáze kampaně

Druhý snímek, který najdete ve fotogalerii, je ze štábu koalice SPOLU. Zbývalo pár dnů do voleb a Petr Fiala snil o tom, že demokraticky smýšlejících voličů se najde tolik, aby to stačilo na odstranění Andreje Babiše (67) z premiérského křesla.

"Moc se mi líbí, jak se paní Jana sladila s manželem a barvou ODS do tmavě modré. Krásným detailem jsou rukávy do zvonu s podšívkou z pudrově růžové látky, dodávající modelu jemnost a ženskost. Upravené rozpuštěné vlasy opět dodávají celkovému vzhledu uvolněnost. Na oba je moc příjemný pohled, kultivovaní a reprezentativní lidé. Velmi příjemná a vítaná změna u premiérského páru, oproti letům minulým," dodala ke srovnání s Babišovými módní návrhářka Anna Tejklová.

Patricie Pagáčová (33) je herečkou, matkou, porotkyní pěvecké show a také by ráda oslňoval...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.