Reklama:

Módní policie rozebrala Patricii Pagáčovou do posledního kousku: Místy nuda, pak zase ignorantské kombinace, kritizuje návrhářka

Herečka Patricie Pagáčová
Herečka Patricie Pagáčová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 12. 2021

Patricie Pagáčová (33) je herečkou, matkou, porotkyní pěvecké show a také by ráda oslňovala na módním poli. To se jí ale nedaří vždy, někdy šlápne vedle, jindy totálně selže. Módní vkus herečky zhodnotila pro ŽivotvČesku.cz módní návrhářka Anna Tejklová.

Reklama:

Když Patricie Pagáčová hodnotila v pěvecké show SuperStar výkony soutěžících, přiznala, že zpěvu moc nerozumí a na na jednotlivé adepty se snaží koukat jako obyčejná žena z lidu. Redakce ŽivotvČesku.cz si vzala na pomoc odbornici na slovo vzatou - módní návrhářku Annu Tejklovou, která stojí za oděvní značkou Anna Anna. Ta se podívala zkušeným okem na fotky herečky, kterou proslavil nekonečný seriál televize Nova. A zůstala v rozpacích.

Reklama:

Když neladí vůbec nic

Snímek, na kterém Patricie přes ramena přehodila džínovou bundičku, je ze křtu knihy Patrika Hartla. Herečka se snažila působit nenuceně a uvolněně.

"Tenhle model nechápu stylově, střihově ani barevně. Tmavě modrá s hnědou netvoří hezkou barevnou dvojici, jedna druhou nijak nedoplňuje, dohromady působí těžce. Podzimní či zimní boty na holé nohy nevypadají dobře, výška po kotníky výrazně zkracuje nohy. Pytlovité šaty těhotenského střihu přidávají objem i roky. Pomohl by pásek do pasu, ne na boky, ideálně ve stejné barvě jako boty a určitě tělové punčochy sjednocující barvu kůže. U džínové bundy těžko říct, zda takto přehozená přes ramena měla být celou dobu, nebo si ji tam nositelka modelu jen odložila. Stříbrné náušnice k semišovým botám, je to asi semiš, nejdou vůbec. Pokud měl být cílem kovbojský styl, doporučila bych odhodit neforemnou bundu, přes šaty dát široký kožený pásek, k němu ve stejné barvě boty, klidně kozačky na vysokém podpatku nebo, je-li s podpatky problém, bez podpatku. Hodily by se doplňky z kůže nebo z imitace dřeva, rozhodně z přírodních materiálů, ne z kovu. Límeček zabírá kolem krku dost místa, takže se hodí vyčesané vlasy, o což zde byl učiněn pokus," zhodnotila pro ŽivotvČesku.cz Anna Tejklová s tím, že vlastně vůbec nechápe, co tímto stylem chtěla Patricie Pagáčová sdělit.

Zlatá ke stříbrné je známka ignorantství

Během vyhlašování hudebních cen Český slavík šla Patricie Pagáčová do sebe a předvedla model, který se povedl. Tedy spíše docela povedl. Módní návrhářka ale byla v šoku z některých kombinací.

"Tyto šaty k herečce správně a hezky barevně ladí. Barva jejích vlasů je blond, tedy studená, a proto i studeně stříbrné šaty vypadají dobře. Naopak důkazem úplného barevného ignorantství je volba zlatých doplňků ke stříbrným šatům. Páskové boty na podpatku s otevřenou špičkou jsou zvolené správně, ovšem opět neladí barevně. O kolik lépe by vypadalo, kdyby doplňky i boty byly například v ostře růžové, což je studená barva stejně jako stříbrná. K tomu mohla být ve stejné barvě rtěnka. K večerním šatům s hlubokým výstřihem do V se určitě hodí drdol. Nudný řetízek bych vyhodila a dala bych stříbrný obojek buď štrasový, nebo hladký. Záleželo by na materiálu doplňků, aby se nepřebíjely se šperky. Rozparek a pásková bota přitahují pozornost k nohám, takže si nelze nevšimnout černého laku, který není sladěn s lakem na nehtech rukou a černá se k modelu nehodí. Nehty mohly být růžové nebo třpytivě stříbrné či perleťové," řekla otevřeně pro ŽivotvČesku.cz návrhářka, která je také vášnivou malířkou a má velký cit pro barvy.

Pruhovaná košile byl hazard

Třetí snímek je z premiéry divadelní hry v pražském Divadle Na Jezerce. I v tomto případě se Patricie Pagáčová snažila navodit dojem, že se v módě vyzná.

"Pouzdrová sukně je klasický kus, se kterým se dá vymyslet spoustu pěkných modelů. Toto však není ten případ. V první řadě je špatný nápad vzít si k takové sukni kozačky pod kolena, ještě navíc bez podpatku. Nadvakrát přeseknuté nohy zkracují postavu a kozačky tohoto střihu nohy rozšiřují. Opět je chyba vzít si zimní boty na holé nohy. Svítící kolena nejsou hezkým doplňkem. K pouzdrové sukni nad kolena by byly ideální lodičky nebo balerínky. Košile v nezajímavé barevné kombinaci s divnou délkou rukávů, nehezkým detailem kapes na prsou a ještě navíc odstávající v pase, dělá celkově strašný dojem. Pokud nechce být herečka výrazná a poutat na sebe pozornost, klidně mohla zvolit klasicky elegantní přiléhavé jednobarevné tričko s dlouhým rukávem nebo, snažila-li se o kancelářský styl, hezky padnoucí bílou košili," zhodnotila pro ŽivotvČesku.cz odbornice, která nechce jen kritizovat, ale ráda by ženám hlavně poradila, jaké chyby se nesmí dělat ve společnosti.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: