Manželka zesnulého Petra Kellnera poprvé promluvila o jeho smrti. Do nadace budou zapojeny jejich děti

Profimedia
Miliardář Petr Kellner
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 29. 6. 2021

Miliardář Petr Kellner (†56) tragicky zemřel na konci března. Jeh manželka v současnosti zveřejnila výroční zprávu nadace The Kellner Family Foundation za rok 2020. V ní Renáta Kellnerová popsala náročnost vzdělávání v době pandemie, zároveň odhalila, jak bude vše řešit bez svého muže. "Jak asi víte, naši rodinu zasáhla na počátku roku 2021 tragická událost," uvedla v úvodu svého sdělení.

Do chodu instituce budou nově začleněny i děti miliardáře. "Jak asi víte, naši rodinu zasáhla na počátku roku 2021 tragická událost. V březnu zahynul můj manžel Petr. Nemohu vyjádřit slovy, jak nás tato ztráta zasáhla. Jeho myšlenky tady ale s námi budou i dál – mimo jiné právě skrze nadaci,“ citoval portál ihned.cz Renátu Kellnerovou.

"Naše děti jsme už dříve, jak postupně dospívaly, s našimi filantropickými aktivitami seznamovali. Probírali jsme s nimi to, proč jsme se do téhle práce pustili. A ony jsou tady teď se mnou, abychom společně pokračovali v práci, kterou jsme s Petrem začali," upřesnila manželka zesnulého miliardáře, se kterou Petr Kellner založil v roce 2002 Nadaci Educa (od roku 2009 pak The Kellner Family Foundation).

Za loňský rok vyplatila nadace dětem a dospívajícím, kteří se rozhodli pro studium na veřejných i soukromých školách, 91 milionů korun. Výroční zpráva uvádí, že částka byla rozdělena mezi 96 studentů gymnázia Open Gate. Další peníze byly rozděleny na sociální stipendia a finanční granty pro Čechy studující doma i v zahraničí.

K této pomoci se nadace uchýlila z důvodu pandemie covidu, kdy řada dětí měla absence ve školách. "Proto mě obzvlášť těší, že i v téhle turbulentní době se naší nadaci dařilo naplňovat její poslání – pomáhat studentům, aby jim vzdělání měnilo život k lepšímu. A české školství podpořilo na cestě k tomu, aby měnilo životy k lepšímu všem mladým lidem," uzavřela Kellnerová. Manžel Renáty Kellnerové zemřel při letecké nehodě na Aljašce. Zanechal po sobě majetek v hodnotě okolo 350 miliard korun.

Herečka a zpěvačka Eva Burešová (28) si se svým současným partnerem, kterým je kuchař a ko...

Již dříve promluvil o tragické nehodě letecký expert, který popsal, kvůli čemu mohly nastat komplikace, které vedly k havárii. "Největším problémem při létání v horách je prostě to, že se létá v horách. Je to těžká disciplína, těžší je snad už jen letecká záchrana lidí v horách. Alfou a omegou je počasí, které se mění velmi rychle. Lidé, kteří v horách nežijí, si ani neuvědomují, jak ta změna může být prudká. Svoji roli hraje i nadmořská výška a viditelnost. Co jsem si zjišťoval, tak ten pilot létal dlouho a tamější prostředí znal. Také hraje roli denní doba, kdy se startuje a kdy se odlétá," uvedl pro ŽivotvČesku.cz letecký expert Josef Bejdák.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu