Marek Brodský o sestře Tereze: V seriálu si s kamerou rozumí, velké filmy jí sluší, říká

Bratr slavné herečky Marek Brodský
Bratr slavné herečky Marek Brodský
Foto: ŽivotvČesku.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2020

Tereza Brodská (52) je hvězdou aktuálně nejsledovanějšího tuzemského seriálu. A její tvář je zárukou kvality. Hraní ji zkrátka jde a talent rozhodně zdědila po slavných rodičích. O něm pro ŽivotvČesku.cz promluvil i její bratr Marek Brodský (61). "S kamerou si velmi rozumí, má velký talent," vysekl pochvalu své sestře.

Tereza Brodská patří ke zkušeným herečkám, které před kamerou nikdy nezklamou. Když se producenti seriálu Slunečná rozhodovali, koho obsadit, sympatická bruneta byla jasná volba. A vyplatilo se. Divácky oblíbený seriál trhá rekordy ve sledovanosti.

Kladně výkon své sestry a dvojnásobné držitelky filmového ocenění Český lev hodnotí i její bratr, neméně talentovaný výtvarník Marek. "Na sestru se občas v seriálu podívám a musím uznat, že je velmi talentovaná a že si s kamerou velmi rozumí. Ale to už jsem věděl dávno, když jsem se díval na celovečerní filmy, ve kterých hrála. Pro mě je dodnes nesrozumitelný, že netočí velké filmy, které jí sluší, protože ten potenciál tam je a svojí práci umí skvěle, tak mi to přijde jako škoda. Ale sleduji i její seriálové role a ta aktuální mě baví," ohodnotil pro ŽivotvČesku.cz výkony své půvabné sestry Marek Brodský, kterého si diváci pamatují z několika filmových rolí.

Marek, který se živí jako výtvarník a v minulosti měl hudební kapelu, se do povědomí diváků zapsal především rolemi ve filmech jako Rozpuštěný a vypuštěný, Mladí muži poznávají svět či v seriálu Křeček v noční košili. Hereckou kariéru Marek Brodský ale ukončil ve druhé polovině 90. let. Poslední velkou filmovou roli si zahrál v Zelenkově mystifikaci MŇÁGA - HAPPY END z roku 1996.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.