Marek Raditsch věří v oživení restaurací. Prozradil, proč lidé nemají mít obavy z covidové krize

Marek Raditsch je známý gastronomický mistr
Marek Raditsch je známý gastronomický mistr
Foto: Se svolením Marka Raditsche
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 2. 2021

Gastronomický průmysl těžce pocítil dopady koronavirové krize a kvůli epidemii zůstávají uzavřené restaurace, stravovací podniky i hospody. Stát se snaží podnikatelům pomáhat prostřednictvím kompenzací, které vnímá kladně bývalý porotce kulinářské televizní show a šéfkuchař Marek Raditsch (45), který věří, že se česká gastronomie znovu »nastartuje«. "Myslím si, že byly v minulosti daleko větší pohromy," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Obavy o českou gastronomii z důvodu současných vládních opatření má mnoho lidí z řad veřejnosti jakožto zákazníků, ale těžké chvíle prožívají především podnikatelé a restauratéři, kteří v tomto oboru působí. Naději však neztrácí bývalý porotce a »kat« kulinářské televizní show, uznávaný šéfkuchař Marek Raditsch, který věří, že situace se zase vrátí do normálních kolejí.

"Není důvod, proč by se ten segment nevrátil. Myslím si, že v minulosti byly daleko větší pohromy – druhá světová válka a jiné. Celá ekonomika a veškeré segmenty se i tehdy dokázaly postavit na nohy a vrátit se zpátky. Toho se neobávám," řekl Marek Raditsch pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pomoc ze strany státu je smysluplná a konkrétně programy Covid – Nájemné a Antivirus pomáhají.

Co se týká samotného očkování proti onemocnění covid-19, které má být jedním z možných řešení vedoucím ke konci současné krize a celkově epidemie, se podle úspěšného šéfkuchaře mnoho lidí upíná k Velikonocům, což sám nevidí reálně.

"Předtím jsme se také upínali k něčemu jinému. Podle mě, když se dostaneme na řadu někdy v létě, budeme rádi. Ta proočkovanost by měla být někdy v září v té míře nějakých 60 procent, která jsou zmiňována v médiích," dodal Marek Raditsch pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.