Marek Wollner bez pardonu pálí do Babiše po rozchodu s Monikou: Nedivil bych se, kdyby ho opustil i kohout Silver

Marek Wollner
Marek Wollner
Foto: Se svolením Marka Wollnera
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 4. 2024

Novinářské eso a někdejší dramaturg a moderátor pořadu Reportéři ČT Marek Wollner se veřejně pustil do šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Lépe řečeno, jak uvedl pro ŽivotvČesku.cz, do jeho PR metod, se kterými se nemůže ztotožnit. Kritika se týká nedávného videa, v němž politik lidem představil kohouta Silvera a uvedl, že nemá rád ukrajinské obilí, aniž by to něčím podložil. Wollnerova kritika přišla krátce poté, co expremiér před víkendem oznámil, že se rozcházejí s manželkou Monikou - zároveň si do události mírně »rýpl«.

České investigativní žurnalistice dal nezpochybnitelně potřebný impuls, jako dramaturg a moderátor pořadu Reportéři ČT nabídl divákům jedinečný pohled do zákulisí velkých politických hráčů. Není žádným tajemstvím, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš nepatří k jeho favoritům. Zejména pokud jde o politické výkony.

Marek Wollner krátce poté, kdy Babiš na sociální síti Instagram oznámil rozchod s manželkou Monikou, uvedl na svém facebookovém profilu, že by se nedivil, kdyby ho opustil i domácí kur Silver. "Vůbec bych se nedivil, kdyby ho opustil i ten kohout Silver za to, že si z něj udělal nástroj propagandy," napsal. Kokrháč byl mimo jiné využit jako »ptačí zbraň« proti vládní koalici, a to v kontextu toho, že nešlo o nic jiného než o ukrajinskou válku a dovozy obilí z této sužované země, které ovšem vyvolaly protesty českých nebo polských zemědělců. PR video se zvířetem Babiš zveřejnil na svých profilech na sociálních platformách, o čemž redakce ŽivotvČesku.cz dříve publikovala článek.

"Kritizuji způsob jeho práce, jeho metody. A to zejména v případě, kdy neváhá využít jakékoliv zvíře, aby oblbnul český lid nesmysly a ještě více rozevřel pomyslné nůžky nenávisti ve společnosti. Příkladem toho je nedávné video s tím kohoutem, kdy se vyjadřoval ve smyslu, že »nemá rád ukrajinské obilí a zobe jen české«. Je možné, že má rád obilí jen od Babiše. To znamená, že nekritizuji jeho osobně, ale jeho pracovní a politické metody," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Marek Wollner s přiznáním, že si neodpustil malou narážku na situaci, která se Babišovi přihodila, a to ohledně jeho pátečního vyjádření, že s manželkou Monikou jdou od sebe.

"Už se o tom ale mluvilo v kuloárech delší dobu," doplnil pro ŽivotvČesku.cz ostřílený novinář, kterému nově vyšla kniha Reportér na odstřel, v níž odhaluje svým pohledem televizní zákulisí a určité kauzy.

Babiš oznámil rozchod s manželkou Monikou na svých sociálních platformách v pátek odpoledne. Stalo se tak po přibližně 30 letech vztahu a neúplných sedmi letech manželství. Společně mají dvě děti - dceru Vivien a syna Frederika. Babiš je ženatý podruhé, jeho první manželkou byla Beata rozená Adamovičová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.