Marek Ztracený o současné době: Nejvíc se těším, až budu moct objímat lidi, říká oblíbený zpěvák

Zpěvák Marek Ztracený
Zpěvák Marek Ztracený
Foto: se souhlasem Marka Ztraceného

Než přišla pandemie koronaviru, která změnila život milionům lidí, měl Marek Ztracený (36) řadu úspěšných koncertů a podařilo se mu vyprodat o2 arénu. Z dokonale rozjetého vlaku pak najednou skočil do období, kdy se vystoupení konat nesměla a dal si tak pauzu. Ani v tomto období ale neprokrastinuje a věnuje se hudbě, přičemž nyní má více času i na rodinu. "Byl jsem pořád někde v kolonách na dálnicích a po koncertech, to jsem vyměnil za to, že jezdím po Šumavě na kole a má to něco do sebe," uvedl oblíbený zpěvák pro ŽivotvČesku.cz.

Ještě než covid-19 zasáhl svět a přišla opatření, která znamenají, že kultura žije jen v online prostoru, Marek Ztracený měl odehranou řadu vyprodaných koncertů a setkával se s dosud největšími úspěchy v oblasti hudby. Shodou okolností plánoval pauzu, ke které restrikce lehce postrčily. "Koncerty v o2 aréně byly první vrcholy mé kariéry, stejně jsem měl naplánovanou lehkou pauzu a chtěl jsem trochu zpomalit, abych to vynahradil rodině, která mi k tomu dala prostor. Ne, že bych si to užíval, samozřejmě je smutné, že jsou lidé nemocní a děje se to, co se děje, ale svým způsobem to snáším dobře, protože bych asi stejně nějakou hudební pauzu měl," řekl úspěšný zpěvák pro ŽivotvČesku.cz.

Jeden z aktuálně nejoblíbenějších českých interpretů na hudbu nezanevřel a našel si i několik dalších aktivit, kterými vyplňuje svůj volný čas. Plánuje navíc velmi krásné gesto vstříc lidem, kteří jsou v první linii a denně riskují své zdraví. "Když jsem před koncerty mluvil o tom, že zpomalím a vypnu, tak jsem nevěděl, že mě pán bůh poslouchá a udělá tohle. Každopádně je to smutné, je mi to líto, ale snažím se to brát pozitivně, dá se vymyslet spoustu věcí okolo. Vydáváme DVD, deskové hry, merch, skládám písničky. V létě jsme i pár koncertů hráli, navíc jsme udělali veliké turné po halách, na které jsme prodali 70 000 lístků a 20 000 jsme věnovali hasičům, zdravotníkům a policistům. Sice jsme to museli odložit, ale stejně jednou přijde doba, kdy jim uděláme hezký den jako poděkování," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Ztracený, co aktuálně dělá a co chystá.

Marek Ztracený nepatří mezi osobnosti, které se ke covidu a s ním související situaci vyjadřují. Své síly investuje do svých projektů a do hudby. "Nechci si hrát na přehnaného optimistu, vnímám to a stojí to za prd, ale lze tomu jít naproti. Tím, že si budu něco vypisovat na Instagram a sdílet kraviny. to nevyřeším. Tu energii raději věnuji skládání a vymýšlení různých aktivit. K některým bych za běžné situace nedošel. Tak doufám, že to brzy skončí. Nemáme se zle a s rodinou to zvládáme zatím dobře," popsal zpěvák, jak se mu během pandemie daří.

Dlouhodobá pauza Marka mění a ukazuje mu, že život je plný možností i ve chvílích, kdy je spousta aktivit omezená. Nyní má více času na rodinu i na přírodu. "Jako člověk se trochu přenastavuji, trošku mě to vtáhlo zpátky z toho obláčku na zem. Zjistil jsem, že existuje i jiný život než pódia a neustálé cestování. Byl jsem pořád někde v kolonách na dálnicích a po koncertech, to jsem vyměnil za to, že jezdím po Šumavě na kole a má to něco do sebe. Docela na sobě pracuju a doufám, že to brzo otevřou. Až někdo mávne, tak to pouštím a budu připravený," vysvětlil Marek Ztracený pro ŽivotvČesku.cz, jak tráví volný čas.

Držitel několika hudebních ocenění je mezi fanoušky známý tím, že na svých koncertech chodí mezi lidi a propojuje se s nimi i mimo pódium. To je to, co mu nyní chybí. "Nejvíc se těším, až budu moct objímat lidi, podávat ruce a bude to zase osobní. Mám pocit, že teď se všichni každého bojí, jsou rozhádaní, takže se těším, až se trochu oteplí a budu si moct někde s někým sednout a pokecat. Doma je samozřejmě fantasticky, ale je jasné, že člověk potřebuje i příval jiných myšlenek, zkušeností a pohledů na svět, to mi trochu chybí," řekl Marek pro ŽivotvČesku.cz, na co se momentálně těší ze všeho nejvíc.

Opatření jsou aktuálně velmi přísná a spousta lidí se drží naděje, že s oteplením se situace zlepší. V to doufá i Marek Ztracený, který má na letní měsíce velké plány. "V létě máme připravené malé turné, přímo na klíč koronavirové době, tedy pro tisíc lidí. Je to 15 zastávek, bude to celoodpolední akce, kde se s lidmi budeme bavit, bude tam například vařit i Roman Staša a kterou zakončíme koncertem, takže doufám, že to proběhne a že se na konci června budeme moct trochu nadechnout. Cítím v kostech, že už se to blíží, že to všechno, co jsme si teď museli odepřít, bude o to lepší. Už se na své fanoušky těším. Ať nejsou ztracení," uvedl pro ŽivotvČesku.cz naději neztrácející hudebník.

Marek Ztracený se rád setkává s fanoušky, podá jim ruku, popovídá si s nimi a chce proto být zodpovědný vůči všem, kteří se s ním setkají. Očkování proti nemoci covid-19 tak má v plánu hned, jak mu bude umožněno. "Samozřejmě mám svůj názor, nikomu ho nevnucuji, dost nad tím přemýšlím a občas se mi pohled po cestě i trochu mění, což je přirozené. Já osobně se očkovat určitě nechám. Bude to tak, že až na mě dojde řada, tak to udělám, protože si neumím představit, že skáču na koncertech mezi lidi a mohl bych někoho nakazit. Když existuje nějaká varianta k normálnímu životu, tak ji využiju, chci se vídat i s ohroženými skupinami, pokud můžu jít normálu naproti, určitě to udělám," doplnil pro ŽivotvČesku.cz zpěvák, který je připravený koncertovat, jakmile to bude možné.

Patří k pěveckým legendám české hudební scény. Zpěvačka Helena Vondráčková (73) musela kvů...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.