Marta Jandová propadla mrazivému trendu. Zpěvačka vsadila na otužování v ledové vodě

Marta Jandová
Marta Jandová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 2. 2023

Zpěvačka Marta Jandová (48) propadla stejnému trendu, kterému holduje řada dalších známých osobností. Řeč je o otužování, které je sice prospěšné lidskému zdraví, ale také jde o pořádnou výzvu. Pro ŽivotvČesku.cz o jeho výhodách promluvil sportovní kouč Jakub Hrubeš. "Tento sport je vhodný pro všechny," vysvětlil.

Tmavovlasá umělkyně Marta Jandová, která je již sedm let šťastně vdaná za lékaře Miroslava Vernera (44), se rozhodla vyzkoušet oblíbenou aktivitu, které před ní propadla například moderátorka Eva Decastelo (44) nebo herec Jiří Langmajer (56). Řeč je o otužování, které má nejen řadu zdravotních benefitů, ale je také velkou výzvou pro každého, kdo se rozhodne tento poněkud mrazivý koníček vyzkoušet.

S fotografií přímo z »místa činu« se krásná brunetka pochlubila na sociální síti Instagram. Jak se zdá, náležitě si tuto výzvu užila. O tom, jak s otužováním začít, pro ŽivotvČesku.cz pohovořil sportovní kouč Jakub Hrubeš z IHCA.

"S otužováním člověk může začít kdykoliv. Nezáleží na věku, ale z ročních období je ideální podzim nebo jaro. Teplota vody je v přírodních nádržích podobná teplotě vody, která nám teče z kohoutků, tedy v zimě je to 8 až 12 °C, v létě 12 až 15 °C. S otužováním bychom ale měli začít postupně. Ideální je ranní sprcha s chladnější vodou. Dále pak odložení jedné vrstvy oblečení a v zimě třeba zkusit chodit bez rukavic," popsal pro ŽivotvČesku.cz expert.

Začít by člověk měl u externích částí těla, jako jsou třeba dlaně a plosky nohou, a to například pomocí ledu nebo kyblíku s vodou. První potopení v chladné vodě by nemělo být delší než několik sekund. "Naše tělo si začne zvykat na chladnou vodu po 4 až 6 týdnech. Důležité je se před ponořením rozehřát a správně dýchat a naopak. Následně, když člověk vyleze z vody, nechat chlad chvíli působit, než dojde na obléknutí. Následně stačí jedna nebo dvě vrstvy oblečení v rámci procházky domů," doplnil pro ŽivotvČesku.cz Jakub Hrubeš s vysvětlením, proč je otužování pro lidské tělo tolik prospěšné.

Marta Jandová prošla manželstvím s kytaristou Thorstenem Mewesem (51) z vlastní kapely Die Happy a vztahy s popovým zpěvákem Sashou (51) a podnikatelem a producentem Viktorem Mrázem (55). Nyní je šťastná po boku svého lékaře. Společně vychovávají dceru Marušku (9).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.