Marta Kubišová má za sebou obě dávky vakcíny proti covidu. Zamrzlo mi rameno, přiznala

Zpěvačka Marta Kubišová
Zpěvačka Marta Kubišová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 4. 2021

Fenomenální zpěvačka Marta Kubišová (78) už má za sebou obě dávky vakcíny proti nemoci covid-19. Druhou dávku dostala v polovině března, přesto se ale do společnosti nevydává a když nejde za lékaři, čas tráví doma. "Necítila jsem ani vpich, na ruce nebylo nic znát, takže to proběhlo nad očekávání dobře," popsala Marta Kubišová průběh svého očkování.

Zpěvačka Marta Kubišová ještě začátkem února nevěděla, zda jí lékaři kvůli přidruženým onemocněním povolí očkování proti covidu-19. Později vakcínu skutečně dostala, přesto se i nadále chová velmi zodpovědně a eliminuje kontakty.

"Už mám za sebou obě dávky. Homolka si objednala chronické pacienty, takže já jsem už od poloviny března očkovaná podruhé," řekla pro ŽivotvČesku.cz fenomenální zpěvačka a dodala, že dostala vakcínu od firmy Pfizer/BioNTech.

Vedlejší účinky se u interpretky legendární sklady Modlitba pro Martu neprojevily. "Nebylo mi nic. Akorát mi nějak zamrzlo levé rameno, tak jsem to musela dát do pravého, ale neměla jsem jediný vedlejší účinek. Jen má nová paní doktorka mi řekla, že si mám večer a ráno, hodinu před očkováním, vzít antihistaminikum. Necítila jsem ani vpich, na ruce nebylo nic znát, takže to proběhlo nad očekávání dobře," svěřila pro ŽivotvČesku.cz Marta Kubišová.

Marta Kubišová, jež kromě zpěvu proslula i bojem za svobodu, je nadále zodpovědná. Ani po očkování do společnosti nechodí a nestýká se s více lidmi. "Jsem stejně doma. Musela jsem samozřejmě několikrát vyrazit za doktory a v tom musím pokračovat," doplnila pro ŽivotvČesku.cz oblíbená zpěvačka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.